Česká mistryně světa v hodu oštěpem Haruka Kitaguchiová získala zlatou medaili na olympijských hrách v Paříži

Česká mistryně světa v hodu oštěpem Haruka Kitaguchiová získala zlatou medaili na olympijských hrách v Paříži

Haruka Kitaguchi se fotí po účasti na tiskové konferenci v Tokiu 19. září 2023. O tři dny dříve se stala první japonskou atletkou, která vyhrála celkovou korunu Diamantové ligy hodem dlouhým 63,78 metru v ženském oštěpu. (Kjóto)

TOMASLICE, Česká republika (Kjóto) – Mistryně světa v hodu oštěpem Haruka Kitaguchiová touží sklízet plody své brzké kvalifikace na olympijské hry v Paříži a trénuje svým vlastním tempem na své tréninkové základně v České republice.

Pětadvacetiletý hráč by měl v roce 2023 dvakrát přepsat národní rekordy. V srpnu se v Budapešti kvalifikovala do Paříže a vyhrála první zlatou medaili japonského mistrovství světa v atletice na jiné akci než v maratonu.

„Bylo by skvělé, kdybych vyhrál zlatou medaili v Paříži, ale nebude to jednoduché,“ řekl nedávno Kitaguchi pro Kyodo News.

„(Poté, co jsem si už zarezervoval místo v Paříži), mohu se připravit, aniž bych byl fixován na kvalifikační standardy a mohu relaxovat při analýze postupu svých konkurentů.“

S olympijskou přípravou začal v listopadu v Japonsku, ale na začátku ledna se vrátil do Tomaszlizu, kde absolvoval dva tréninky denně pod vedením 49letého trenéra Davida Segaraka.

„Největší věcí bylo získat okamžitou zpětnou vazbu. Trénink byl skvělý,“ řekl Kitaguchi.

Kitaguchi se loni prosadil v Japonsku, ale v Česku se prosazuje.

Jako plynně mluvící česky byl Domaslásem vyznamenán za zviditelnění města a propagaci her a poskytl rozhovor České televizi.

„Je vzácné, že zahraniční sportovce pokrývá Česká televize, takže jsem moc ráda,“ řekla Kitaguchiová, kterou její rozhodnutí přestěhovat se sem v roce 2019 překvapilo s tím, že nerozumí tomu, co lidé na tréninku říkají.

„Nevím, jestli teď dokážu něco tak odhodlaného. V té době jsem pracoval opravdu tvrdě a díky tomu mi mnoho lidí věnovalo pozornost. Jsem japonský sportovec, ale dokázal jsem podávat výkony nad rámec typického japonského . hranice.“

V září se Kitaguchi stal prvním Japoncem, který vyhrál šampionát sezóny Diamantové ligy. Olympijský debut si odbyl v dubnu na druhém podniku atletické série v čínském Suzhou.

Po 12. místě při svém olympijském debutu v roce 2021 je Kitaguchi připravena uplatnit lekce z předchozích tří let v Paříži.

„Musím být silný. Z minula vím, že ostatní vrhači na olympiádě projevují větší intenzitu,“ řekl.

„Ale právě proto bych neměl mít pocit, že musím dělat něco jiného. Myslím, že je lepší, když se mohu vyjádřit.“

READ  První česká lékařka promovala v Praze před 120 lety

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *