USA tvrdí, že Rusko má seznam Ukrajinců, kteří budou po vojenské okupaci „zabiti nebo posláni do táborů“.

Bylo to uvedeno v dopise, který napsal Bathsheba Crocker, velvyslankyně USA při OSN a dalších mezinárodních organizací v Ženevě.

Crocker říká, že mezi cíle ruské armády budou patřit ruští a běloruští disidenti v exilu na Ukrajině, novináři a protikorupční aktivisté a „zranitelné skupiny obyvatel, jako jsou náboženské a etnické menšiny a LGBT lidé“.

„Konkrétně máme spolehlivé informace naznačující, že ruské síly pracují na vytvoření seznamů Ukrajinců, kteří byli identifikováni jako zabití nebo posláni do táborů po vojenské okupaci,“ uvedl list s tím, že Bidenova administrativa má také informace naznačující, že ruské síly by pravděpodobně byly použity. smrtící zbraně.“ Opatření „k vystavení pokojných protestů nebo jiných „mírových cvičení“ vnímanému odporu civilního obyvatelstva.

Dopis byl v neděli večer zaslán úřadu OSN pro lidská práva ve Švýcarsku.

Ruská ambasáda ve Washingtonu na žádost o komentář okamžitě neodpověděla.

Kreml popřel, že by plánoval invazi na Ukrajinu, a obvinil Spojené státy a západní vlády z šíření dezinformací s cílem destabilizovat region.

Rusko shromáždilo asi 150 000 vojáků poblíž ukrajinských hranic, zatímco Spojené státy požadovaly záruky, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO, což Washington odmítl.

Po letech míru zažívají vesničané v ukrajinském regionu Donbas prudký nárůst separatistického bombardování a obávají se, že další ruská invaze může být. (Whitney Liming, Erin Patrick O’Connor, Sloane George / The Washington Post)

Americký dopis uvádí, že se obrací na Úřad OSN pro lidská práva kvůli jeho mandátu a přítomnosti na Ukrajině.

V roce 2014 zřídila Organizace spojených národů na Ukrajině monitorovací misi pro lidská práva se zvláštním zaměřením na sporné oblasti na východě země. Mise má kanceláře v hlavním městě Kyjevě, Luhansku, Doněcku, Charkově a dalších městech.

Ve zprávě zahrnující srpen až říjen 2021Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva zaznamenal nárůst civilních úmrtí a nucených odvodů spolu se zpřísněním omezení svobody pohybu úřady v Luhansku.

READ  Dummy vakcíny COVID se prodávají online. Jedno použití je přestupek: NPR

Pozorovatelé OSN také hlásili stížnosti na mučení a svévolné zadržování v oblastech kontrolovaných separatisty, spolu s nedostatečným přístupem nezávislých pozorovatelů na místa zadržování.

Vlády Ruska a Ukrajiny se dostaly pod palbu kvůli jejich zacházení s LGBT lidmi jednotlivci ve svých zemích.

Zatímco zastánci LGBT oceňují pokrok Ukrajiny ve zlepšování situace LGBT lidí v posledních letech, říkají, že má před sebou ještě více práce.

V dopise se uvádí, že Úřad OSN pro lidská práva má globální „vedoucí roli“, pokud jde o monitorování zneužívání.

„Tyto informace s vámi sdílíme na podporu mise OHCHR,“ stojí v dopise.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.