Test planetární obrany, aby se zjistilo, zda může změnit kurz asteroidu, který se chystá odstartovat

Cílem DARTu je Dimorphos, který nepředstavuje pro Zemi žádnou hrozbu a má průměr přibližně 525 stop. Nejbližší zaznamenaný bod k naší planetě byl v roce 2003 ve vzdálenosti něco málo přes 4,46 milionu mil, pro každou databázi Udržovaný NASA a očekává se, že bude asi 6,8 milionu mil daleko, když se s ním kosmická loď srazí. Tento asteroid byl pouze oficiální Jméno jsem dal loni V rámci této mise obíhá další větší s názvem Didymus, který má průměr 2 560 stop.

Doufáme, že sonda DART prokáže, že je možné záměrně změnit pohyb asteroidu rozbitím jiného objektu v něm ve vakuu vesmíru. I malá změna trajektorie zpočátku v důsledku nárazu může být prospěšná, protože výchylka může v průběhu času exponenciálně narůstat, čímž se nebezpečí vyloučí z jakéhokoli potenciálního okna dopadu v době, kdy se dostane kdekoli blízko Země. Síla musí být také dostatečně změřena, aby cíl nespadl, což by mohlo jednoduše vytvořit více ohrožujících organismů.

„DART bude první ukázkou technologie ‚kinetické kolize‘, při které se vesmírná loď úmyslně srazí se známým asteroidem vysokou rychlostí, aby změnila pohyb asteroidu ve vesmíru,“ uvedl Lindley Johnson, důstojník planetární obrany NASA. Tato technologie je považována za technologicky nejvyspělejší metodu Ke zmírnění gravitace potenciálně nebezpečného asteroidu pomohou odborníci na planetární obranu vylepšit počítačové modely kinetických kolizí asteroidu a poskytnou tak pohled na to, jak transformovat potenciálně nebezpečné NEO v budoucnu. “

DART, navržený a postavený Johns Hopkins Applied Physics Laboratory (APL) NASA před více než deseti lety, má pouze jeden nástroj, Didymos Reconnaissance and Asteroid Camera for Optical navigation, nebo Draco. V kombinaci s protinavigačním systémem bude kosmická loď DRACO použita k identifikaci Dimorphos a orientaci směrem k asteroidu. Integruje pokročilé technologie, včetně xenonového pohonu Další C Iontový pohonný systém, jehož cílem je zlepšit výkon a účinnost paliva oproti předchozím variantám pohonu, a „vysokozisková plochá štěrbinová anténa pro efektivní komunikaci mezi Zemí a kosmickou lodí“, uvádí NASA.

READ  Sonda Juno od NASA odhalila, že Jupiterova Velká rudá skvrna je překvapivě hluboká

Andy Cheng, vedoucí vyšetřovacího týmu DART v APL, kterému se připisuje původní nápad na tuto kosmickou loď, uvedl v prohlášení. „To, co to umožnilo, byl úžasný tým, který překonal všechny výzvy spojené se stavbou kosmické lodi, aby dokázal něco, co dosud nebylo.“

Malý CubeSat poskytovaný Italskou kosmickou agenturou, nazvaný Light Italian CubeSat pro snímkování asteroidů, nebo LICIACub, bude doprovázet DART na této misi. LICIACub bude zpočátku připojen přímo k DART, ale bude uvolněn pět dní před dopadem, aby bylo možné shromáždit testovací snímky. Evropská kosmická agentura (ESA) již plánuje vypuštění další sondy, volala hiraza několik let, aby bylo možné lépe posoudit účinek skutečného účinku na Dimorphous.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.