Itálie rozdrtí Severní Makedonii 5:2, aby si udržela své naděje na účast na mistrovství Evropy 2024

Istanbul

Itálie porazila Severní Makedonii 5:2, aby si udržela naživu svou naději hrát v pátek Euro 2024 v devátém týdnu kvalifikačních zápasů na Euro 2024.

Itálie prolomila patovou situaci hlavičkou Mattea Darmiana v 17. minutě, zatímco Federico Chiesa skóroval z velké dálky a ve 41. minutě na Stadio Olimpico v Římě zdvojnásobil vedení.

O sedm minut později skóroval Chiesa opět úchvatným gólem pravačkou.

Jorginho ve 40. minutě nepropálil pokutový kop od Panenky.

Jani Atanasov skóroval hlavou a v 52. minutě zvýšil na 3:1 pro Severní Makedonii. Atanasov se opět trefil, aby v 74. minutě snížil na jednu branku.

Giacomo Raspadori skóroval razantní střelou levou nohou a v 81. minutě vstřelil čtvrtý gól Itálie z levé strany pokutového území.

Stephan El Shaarawy přišel z lavičky v 76. minutě, aby přidal branku v nadstaveném čase.

Itálie a Ukrajina jsou s 13 body šest bodů za Anglií, vedoucími představiteli skupiny C, kteří se již kvalifikovali na Euro 2024.

Severní Makedonie je se sedmi body čtvrtá.

Turecko, Španělsko, Skotsko, Francie, Anglie, Belgie, Rakousko, Portugalsko, Maďarsko, Slovensko a hostitelské Německo si již zajistily účast na Euro 2024.

Kromě toho se Albánie a Dánsko kvalifikovaly na turnaj v létě příštího roku po výsledcích devátého kola.