České banky upravují úrokové sazby: co to pro vás znamená?

České banky upravují úrokové sazby: co to pro vás znamená?

Česká národní banka ve čtvrtek oznámila snížení základní úrokové sazby o půl procentního bodu na 6,25 procenta. České banky začaly upravovat nabídku spořicích účtů v reakci na nižší úrokové sazby centrální banky, vyplývá z analýzy České centrální banky. Investiční platforma Porto.

To je dobrá zpráva pro spotřebitele, ale ne úplně. Úrokové sazby na spořicích účtech zůstávají nad 6 procenty (méně než… Při současné míře inflace mohou spotřebitelé získat skutečný výnos držením úspor na těchto účtech.

Mnoho bank však úrokové sazby snižuje nebo přidává další podmínky, aby získaly nejvyšší sazby. To znamená, že spotřebitelé mají méně atraktivní možnosti spoření, aniž by splňovali další požadavky, jako jsou minimální vklady, měsíční transakce atd.

Analýza poskytnutá Portem poskytuje přehled úrokových sazeb u několika významných bank v České republice:

Trinity Bank: Nabízí nejvyšší úrokové sazby

Trinity Bank aktuálně nabízí nejvyšší úrok na spořicích účtech. Zůstatky do 250 000 Kč můžete úročit až 6,3 %, zůstatky nad tento limit 5,69 %. Pokud si založíte nový účet na některé z nových poboček banky v určitých městech a máte tam trvalé bydliště, můžete získat úrokovou sazbu 6,08 procenta.

VÚB Banka: Neomezené úrokové sazby

Pokud hledáte spořicí účet s vysokým úrokem a bez limitů, VÚB Banka vám nabízí to nejlepší. Poskytuje úrokovou sazbu 6,05 procenta. Spotřebitelé by si však měli uvědomit, že tato banka je slovenskou bankou, a pokud nedoložíte potvrzení o daňovém domicilu od finančního úřadu, banka si naúčtuje dodatečnou daň ve výši 19 procent.

Max Banka: Pro vklady neexistují žádná omezení

Max Banka, dříve známá jako Expobank CZ, nabízí úrokovou sazbu 6,01 procenta bez omezení vkladů a dalších podmínek.

Air Bank: Kombinuje spoření a používání karet

UniCredit: Exkluzivní sazby pro nové zákazníky

UniCredit nedávno snížila úrokovou sazbu na svém spořicím účtu na 5,75 procenta. Tato nabídka je však dostupná výhradně pro nové zákazníky. Vklady do 2 mil. Kč budou úročeny za předpokladu, že majitel účtu provede minimálně tři platby kartou měsíčně.

UniCredit garantuje snížení úrokové sazby až do konce února. Pro předchozí zákazníky bude platit standardní úroková sazba 2,5 procenta maximálně do půl milionu.

Moneta Money Bank: odstupňované úrokové sazby

Moneta Money Bank nabízí úročení vkladů do 1 mil. Kč 5,3 % a každý vklad nad 1 mil. Kč je úročen 0,5 %.

Creditas: Možnosti spoření na míru

Creditas nabízí úrokovou sazbu 5,5 procenta pro vklady do 500 000 Kč a sazbu 3,1 procenta pro vklady nad tento limit. Na druhou stranu mBank nabízí úrokovou sazbu 5,5 procenta, ale podmínkou je mít běžný účet a vybrat si jednu ze čtyř možností pravidelného spoření.

Fio Banka a KB: výhodné sazby pro vklady do 200 000 Kč

Fio banka nabízí úrokovou sazbu 5,5 procenta na vklady do 200 000 Kč. Naopak Komerční banka nabízí maximální úrokovou sazbu 5 %, základní úrokovou sazbu 2 % u vkladů do 200 000 Kč. Další bonusovou sazbu ve výši 3 procent lze získat až do 29. února bez jakýchkoli podmínek.

Raiffeisenbank a J&T Banka: Nabídněte 5procentní úrokovou sazbu

Raiffeisenbank nově nabízí svým zákazníkům možnost získat úrokovou sazbu 5 procent. Tato sazba je kombinací základní úrokové sazby 0,1 procenta a dodatečné úrokové sazby 4,9 procenta. Pro využití této nabídky musí zákazníci platit kartou alespoň třikrát měsíčně.

Česká spořitelna a ČSOB: 5 procent s podmínkami

U České spořitelny můžete získat úrokovou sazbu 5 procent, ale je dostupná pouze pro vklady do 200 000 Kč. Abyste získali nárok, musíte mít účet George online banking Plus a zavázat se investovat alespoň 300 Kč měsíčně prostřednictvím běžné aplikace.

Na druhou stranu ČSOB nabízí podobný úrok 5 procent pro vklady do 250 000 Kč, ale s jinými požadavky. Abyste se kvalifikovali, musíte s kartou nakupovat minimálně pětkrát měsíčně a minimálně jednou za tři měsíce zkontrolovat aplikaci ČSOB Smart. Tato úroková sazba platí do 5. dubna.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *