Spojené státy porazily v hokejovém turnaji Švédsko a Kanada porazila Českou republiku

Dylan Samberg skóroval v prodloužení a Spojené státy v úterý porazily Švédsko 4:3 a na mistrovství světa v ledním hokeji dokončily skupinovou fázi s perfektní bilancí.

Samberg vyhrál první místo 1:37 do prodloužení pro Spojené státy ve skupině A, dva body před Švédskem, před čtvrtečními čtvrtfinálovými zápasy.

Američané se ve třetí třetině ujali vedení 3:1, ale Leo Carlsson skóroval podruhé, než Timothy Lillegren vyrovnal 2 hodiny a 31 sekund a vynutil si prodloužení.

Nick Bonino a Connor Garland odpověděli na Carlsonův úvodní gól góly v přesilové hře a Len Hutson zvýšil výhodu na 3:1 v brejku.

Ve čtvrtfinále se utkají Spojené státy s Českou republikou. Domácí Švédsko se utká s Lotyšskem, které do čtvrtfinále porazilo Švýcarsko 4:3 v prodloužení.

Kanada v lotyšském hlavním městě Rize porazila Českou republiku 3:1 a obsadila druhé místo ve skupině B.

Peyton Cripps poskytl Kanadě brzy vedení 1:0, když Tyler Myers skóroval na třetím místě poté, co Martin Kuyt ve druhém vyrovnal. Lawson Crouse zakončil síť do prázdné branky.

Kanada dokončila skupinu s 15 body a připravila čtvrtfinálový zápas proti obhájci titulu Finsku, který skončil ve skupině A třetí. Finové porazili Dánsko 7:1.

Česká republika se umístila na čtvrtém místě se 13 body.

Německo porazilo Francii 5:0 ve svém posledním zápase skupiny a zajistilo si postup do čtvrtfinále.

John Petrka vstřelil branku a brankář Matthias Niederberger zaznamenal 13 střel, protože německý národní tým skončil ve skupině A čtvrtý s 12 body.

Německo se příště utká se Švýcarskem, vítězem druhé skupiny.

Předtím si Slovensko udrželo naděje ve čtvrtfinále porážkou Norska 4:1 v Rize, ale vítězství Lotyšska vedlo k vyloučení slovenské reprezentace.