Írán jmenuje osm nových velvyslanců

Prezidentská informační kancelář v neděli oznámila, že Írán jmenoval osm nových velvyslanců v zahraničí.

Mahmúd Adib, Iraj Elahi, Mojtaba Amani, Majid Qafalbashi, Hossein Gharibi a Khalil Al-Sadati byli jmenováni velvyslanci v Íránu, respektive v Gruzii, Indii, Libanonu, České republice, Polsku a Sieře Leone.

Amir Saeed Irvani byl také jmenován íránským velvyslancem a stálým zástupcem při OSN v New Yorku. Saeed Arafani nahradí Majida Takhta Ravanshiho. Erfani sloužil jako íránský chargé d’affairs v Iráku a náměstek tajemníka Nejvyšší rady národní bezpečnosti.

Ali Al Bahraini byl také jmenován zástupcem Íránu v mezinárodních organizacích ve Vídni. Bahrajn byl bývalým ředitelem Úřadu pro lidská práva na ministerstvu zahraničních věcí.

Obvykle jsou velvyslanci představeni ministrem zahraničí a schváleni prezidentem.

Na setkání s novými vyslanci v neděli prezident Ibrahim Raisi řekl, že velvyslanci jsou představitelé islámského režimu, kteří musí ztělesňovat a zajišťovat zájmy a hodnoty islámské republiky.

Prezident zdůraznil, že je třeba hodnotit výkon velvyslanců na základě cílů stanovených pro jednotlivé země, včetně jejich přínosu k rozvoji národního hospodářství, zvláštní pozornosti vůči záležitostem Íránců v zahraničí a dodržování islámských a revolučních hodnot.

Prezident také řekl, že musí čelit jakýmkoli nezdravým ekonomickým vztahům. Raisi dodal, že jsou také povinni snažit se pomoci dosáhnout národních cílů a politik.

Raisi také popřál velvyslancům úspěch před zahájením jejich diplomatických misí.

Mahmoud Adib, nový vyslanec v Tbilisi, dříve působil jako generální konzulární ředitel ministerstva zahraničních věcí. Iraj Elahi, nový velvyslanec v Dillí, byl druhým ředitelem euroasijské kanceláře na ministerstvu. Mojtaba Amani, nový velvyslanec v Libanonu, byl bývalý vedoucí oddělení íránských zájmů v Egyptě. Hossein al-Gharibi, nový velvyslanec ve Varšavě, dříve působil jako íránský vyslanec v Lisabonu. Pan Khalil Sadati Amiri, nový vyslanec v Sierra Leone, dříve zastával pozici velvyslance v Guineji.

READ  Výstavba trasy metra D bude v Praze zahájena 21. dubna

Pan Majid Gavil Bashi, nový velvyslanec v Praze, byl bývalým zástupcem vedoucího výzkumu v Kanceláři politických a mezinárodních studií Ministerstva zahraničních věcí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.