Německo uzavřelo rakouské a české hranice, když vzrostly obavy z COVID-19

Německo označilo rozhodnutí o uzavření hranic s Rakouskem a Českou republikou za „nevyhnutelné“ ve snaze zabránit dalším nakažlivým variantám Covid-19.

Federální ministr zdravotnictví Jens Spahn prohlásil, že rozhodnutí uzavřít hranice na neurčitou dobu – vážně omezující silniční dopravu po celé Evropě – bylo bolestivým, ale nezbytným krokem.

Jednostranné rozhodnutí, které rozhněvalo cestující v českých a rakouských příhraničních regionech, zdůrazňuje obtížnost viru v otevřené hraniční oblasti Schengenu – a pravděpodobně vyvolá nové napětí s Evropskou komisí.

„Musíme chránit naši zemi před dalšími viry,“ řekl v pátek v Berlíně Spahn. „K těmto postupům přistupujeme, pouze když nejsou žádní další.“

Německé úřady již několik dní s obavami zaznamenávaly rychlé šíření Covidových mutací ve dvou příhraničních oblastech a jsou znepokojeny tím, že sousední místní orgány nedělají dost na to, aby infekci zvládly.

Napětí je obzvláště vysoké mezi jižním Bavorskem a rakouskou spolkovou zemí Tyrolsko.

Turisty oblíbená alpská oblast je nyní v Evropě hotspotem pro variantu B1351, která byla poprvé identifikována v Jižní Africe a bylo zjištěno 438 případů.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *