Srbsko darovalo České republice 100 000 dávek vakcíny

Srbská předsedkyně vlády Anna Brnabicová dnes doprovodila na bělehradské letiště letadlo přepravující 100 620 dávek vakcín Pfizer BioNTech do České republiky.

Velvyslanec Kochta oslovil média na letišti Nikoly Tesly.

„Srbsko bylo vždy naším partnerem, vždy nám bylo blízké a ve chvílích, kdy jsme onemocněli, a dnes máme opět důkazy o tom, že jsme bratr lidu. Tak se cítí občané České republiky a já doufám občany Srbska. Tento dar je velkým darem “.

Dodal, že v České republice není dostatek vakcín a že mají schopnosti, ale vakcíny nemají.

“Pomoc přichází v době, kdy mnoho lidí chce být očkováno před letními prázdninami a aby se všichni cítili v bezpečí a pokračovali ve svém běžném životě,” řekl velvyslanec Kochta.

Řekl: „Myslím, že nikdy nezapomeneme na toto laskavé gesto a toto přátelství.“

Velvyslanec také vyjádřil naději, že Srbsko a Česká republika budou pokračovat v přátelské spolupráci, a poukázal na dobré osobní kontakty mezi prezidenty Srbska a České republiky.

Předseda vlády Bernabe poznamenal, že „po dobré návštěvě prezidenta Vučiče v České republice v dubnu letošního roku dodržujeme svůj slib a posíláme do České republiky pomoc vakcínami Pfizer BioNTech 100.620“.

Srbský předseda vlády řekl: „Posíláme jim přání všeho nejlepšího, aby byli schopni co nejdříve porazit koronaviry, abychom mohli všichni pokračovat v normálním životě, ekonomice, vzájemných návštěvách a společném cestování v Evropě. ” Poznamenala, že v lidském smyslu je nejdůležitější věcí, když můžete pomoci svým přátelům a partnerům.

Na otázku novinářů ohledně očkování v Srbsku premiér uvedl, že dosud bylo očkováno 2 533 844 občanů, což je asi 47 procent z celkové dospělé populace. “2 055 471, přesněji 38 procent populace, dostalo dvě dávky vakcíny,” řekl Burnaby.

Dodala, že podle zkušeností Izraele bude pro usnadnění opatření nutné očkovat celkem 56 procent občanů. Byl bych rád, kdyby to udělal každý, kdo může být očkován. Naším cílem je nechat očkovat 50 procent populace alespoň první dávkou do 21. června, uvedla Anna Bernabischová.

READ  Ekonomika eurozóny upadá do dvojité recese: aktualizace HDP

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *