Gruzie prohraje zápas a stejně vyhraje místo na mistrovství světa FIBA

komentář

Georgia prohrála a pak slavila.

Island vyhrál a byl zničen.

Jedno z posledních míst na Mistrovství světa FIBA ​​bylo v neděli do Gruzie – ačkoli v závěrečném kvalifikačním zápase obou týmů v evropské zóně prohrála s Islandem 80:77. Island potřeboval vyhrát o čtyři body nebo více, aby vyhrál tiebreaker nad Gruzií, aby se kvalifikoval na mistrovství světa.

Zkrátka jeden bod. Oba týmy dokončily kvalifikaci se skóre 5-5, přičemž tiebreaker šel do Gruzie s nejnižšími rozdíly. Island získal 3 body od Elvara Fredrikssona – Její nejlepší střelec – Zbývají asi 3 sekundy a Georgia se držela, aby prohrála, což byla opravdu výhra.

„Úžasné. Jsem tak šťastný, člověče,“ řekl Tadousse McFadden z Georgie, strážce narozený v Michiganu, který hrál na úrovni Junior College a Second Division, než se dal na 14letou profesionální kariéru v zámoří. mračit se a plakat. Pro všechny to hodně znamená. Jsem tak šťastný. „

Gruzie v kvalifikačním utkání v listopadu porazila Island o tři body. Aby Island postoupil, musel zvítězit o čtyři branky, aby zakončil nerozhodný zápas. Gruzie získala další tiebreak, a to byla jejich vstupenka na mistrovství světa.

„Bojoval jsem až do konce a kdybyste mi před zápasem nebo na začátku této kvalifikace na 10 zápasů řekli, že jedna střela byla jedna z našich nejlepších, vzal bych to,“ řekl trenér Islandu Craig Pedersen. „Ale bylo to jen pár centimetrů daleko. A gratuluji Georgii.“

Gruzie – poprvé v kvalifikaci na mistrovství světa – se připojila k devíti dalším evropským týmům, aby si zajistily místa na letošním letním turnaji. Devět zemí, které se kvalifikovaly do neděle, jsou Lotyšsko, Řecko, Německo, Finsko, Slovinsko, Francie, Litva, Španělsko a Itálie.

READ  Obchodní kolaps mezi Atlanta Hawks a Oklahoma City Thunder

Černá Hora se kvalifikovala také v neděli a své místo si zajistila výhrou 88:70 nad Českou republikou.

V pondělí bude oznámeno poslední místo na 12 mistrovství světa vyhrazených pro Evropu – a poslední v poli 32 týmů – buď Srbsku, nebo Belgii.

Srbsko postoupí, pokud porazí Velkou Británii. Pokud Srbsko tento zápas prohraje, Belgie postoupí tím, že porazí Turecko. A pokud Belgie prohraje, vede Srbsko bez ohledu na pondělní výsledek.

Argentina vynechá finále mistrovství světa poprvé od roku 1982, čímž ukončila sérii devíti zápasů v řadě.

A dalších pět týmů, které stále bojují o místa na mistrovství světa, může v neděli večer slavit.

Portoriko, Brazílie, Venezuela, Dominikánská republika a Venezuela se kvalifikovaly, Připoj se k nám a Kanadě – kteří si již dříve vybojovali svá místa ve Světovém poháru. Toto je sedm týmů, které budou reprezentovat region Ameriky na letošním letním turnaji na Filipínách, v Japonsku a Indonésii.

Portoriko porazilo Kolumbii 87:80, Brazílie vedla Spojené státy 83:76, Mexiko porazilo Uruguay 82:69 a Venezuela vstoupila navzdory prohře s Kanadou 74:57.

Vítězství Dominikánské republiky 79:75 nad Argentinou bylo možná jediným skutečným zklamáním večera – protože Argentina, která je FIBA ​​na čtvrtém místě světového žebříčku, letos v létě hrát nebude a nyní bude muset hrát kvalifikační turnaj. Jen se dostat na olympijské hry v Paříži 2024.

Kapverdy jsou nyní nejmenší zemí – s necelých 600 000 obyvatel – která se kvalifikovala na mistrovství světa. Pobřeží slonoviny vedlo v neděli 79:64 a obsadilo poslední místo vyhrazené pro africké národy.

Je to první cesta Kapverd na mistrovství světa. Tým Jižního Súdánu, který postoupí poprvé v kvalifikaci, se má spolu s Pobřežím slonoviny, Angolou a Egyptem zúčastnit mistrovství světa jako zástupci pěti afrických zemí.

READ  Karolína Plíšková po brzkém odchodu z Wimbledonu skáče s trenérem Sašou Baginem

Írán v neděli urval poslední volné místo z Asie a zajistil si místo, když Kazachstán prohrál s Austrálií 98:53.

Kazachstán byl jediným dalším týmem, který stále bojoval o poslední místo. Írán v neděli prohrál s Čínou 86:74, ale ke kvalifikaci potřeboval Kazachstán jen vyhrát nebo prohrát.

Írán se připojí k hostitelské zemi Filipínám a Japonsku spolu s Libanonem, Novým Zélandem, Austrálií, Čínou a Jordánskem v osmi asijských kvalifikacích mistrovství světa.

AP Sports: https://apnews.com/hub/sports a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *