Toto jsou některé z 5 nejlepších nových příznaků přípravku Covid

PeopleImages | E + | Getty Images

LONDÝN – Když se pandemie koronavirů poprvé objevila počátkem roku 2020, vlády rychle zveřejnily informace o tom, jaké příznaky je třeba hledat, aniž by v té době věděly, že většina přenosu byla asymptomatická.

Veřejnosti bylo řečeno, aby dávala pozor na vysokou horečku a nový přetrvávající kašel, se ztrátou vnímání chuti nebo čichu, únavou a bolestmi v krku, které se také říká potenciální příznaky (z nichž některé se v různých bodech epidemie sčítají).

Rychle vpřed do dneška a další příznaky budou hlášeny a rozpoznány. Rozdíl v příznacích se objevil v průběhu času, protože mnoho druhů viru – například kmen alfa a nyní rychle přenosná delta varianta – nadále nahradily „původní“ kmen Covid-19, který byl poprvé detekován v Číně na konci roku 2019 .

Přečtěte si více: Varianta Covid delta: Příznaky, její šíření a co hledat

Studie probíhající ve Velké Británii, která umožňuje veřejnosti vkládat do aplikace své vlastní příznaky Covid – což vědci poté umožňují analyzovat data – říká, že existují nové příznaky koronaviru, o nichž se široce hovoří.

The Studie symptomů Zoe Covid Identifikoval jsem prvních pět současných příznaků, které se objevily v posledních týdnech a které se podle všeho liší v závislosti na tom, zda jste byli očkováni a kolik dávek jste dostali.

Příznaky popsané níže byly poprvé publikovány koncem června, ale podle středeční studie CNBC Zoe Covid Symptom stále představují prvních pět hlášených příznaků.

Hodnocení příznaků vychází pouze ze zpráv publika v aplikaci a neberou v úvahu proměnnou, která způsobila virus nebo demografické informace.

Toto je prvních pět příznaků hlášených lidmi, kteří byli plně očkováni, užili jednu dávku vakcíny nebo nebyli očkováni.

Příznaky, pokud jsou plně očkováni?

Studie Zoe Covid Symptom říká, že obecně zaznamenala příznaky podobné Covid-19, které byly v aplikaci obecně hlášeny očkovanými a neočkovanými lidmi.

Méně příznaků však bylo hlášeno po kratší dobu těmi, kteří již vakcínu dostali, což naznačuje, že byly méně závažné z této nemoci a rychleji se zlepšovaly.

Zde je aktuální pořadí příznaků Covid po dvou očkováních:

  1. Bolest hlavy
  2. Rýma
  3. kýchání
  4. Bolest krku
  5. ztráta čichu

Studie ukázala, že „tradiční“ příznaky Covid, jako je ztráta čichu, horečka a dušnost, se v seznamu umístily na nízkých hodnotách, 5, 12 a 29. „Trvalý kašel je nyní na osmém místě, pokud jste dostali dvě dávky vakcíny, takže už to není vyšší indikátor infekce Covid.“

Příznaky po dávce vakcíny?

Po jedné dávce očkování se pořadí opět mění, jak je uvedeno níže:

  1. Bolest hlavy
  2. Rýma
  3. Bolest krku
  4. kýchání
  5. přetrvávající kašel

S ochranou pouze od jedné dávky vakcíny, poznamenala Zoe, se u prvních pěti příznaků objevil jeden z původních indikátorů přetrvávajícího kašle.

Příznaky, pokud nejste imunní?

READ  Velké asteroidy mohou Zemi zasáhnout častěji, než si vědci mysleli

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *