Podařilo se nám otevřít novou cestu hospodářského života prostřednictvím Evropské unie

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přednesl video projev o provádění iniciativy Evropské unie „Koridory solidarity“.

Uvedl to prezident LavicePodle agentury Ukrinform.

„Kvůli totální válce se většina ukrajinských exportů a importů zastavila. Ale dokázali jsme otevřít novou cestu ekonomického života přes území Evropské unie. A na této životní cestě jsme vytvořili dodávky, které jsou velmi důležité nejen pro Ukrajinu, ale i pro celou Evropu a mnohé další země – partneři Evropy tvrdil Zelenskyj.

V předvečer šestiměsíčního výročí iniciativy EU „Cesty solidarity“ poděkoval celé sjednocené Evropě za její trvalou podporu Ukrajině. Potvrdil také ochotu nadále spolupracovat na dalším posílení Evropy.

Přečtěte si také: Evropská unie mobilizuje 1 miliardu eur na „solidaritu“ pasážS Ukrajinou

Projev spolu s projevy předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové a představitelů sousedních zemí byl vysílán na hlavním televizním zdroji institucí EU, Europe by Satellite, a na dalších informačních platformách EU.

Iniciativa EU „Koridory solidarity“ byla zahájena před šesti měsíci. Jeho účelem je usnadnit vytvoření a zlepšení alternativních tras pro ukrajinský zemědělský vývoz poté, co Rusko zakázalo takový vývoz z ukrajinských námořních přístavů, a také zajistit možnost dovozu zboží poptávaného Ukrajinou.

„Evropská komise spolu s Evropskou investiční bankou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj dnes oznámily přidělení dalších 850 milionů eur v rámci iniciativy, přičemž dalších 100 milionů eur přijde od Světové banky na podporu ukrajinského exportu. Zejména prostřednictvím realizace projektů,“ uvedla prezidentská kancelář.

Jak již bylo dříve oznámeno, Evropská komise, Česká republika, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Moldavsko, Ukrajina, Evropská investiční banka, Evropská banka pro obnovu a rozvoj a Světová banka podepsaly společné prohlášení o přidělení přibližně 1 miliardy eur na podporu provozu „koridorů solidarity“ na hranici mezi Ukrajinou a Evropskou unií.

READ  Aliance pro budoucnost představuje svůj program Sněmovně reprezentantů

Foto: Kancelář ukrajinského prezidenta

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.