Česká policie žádá premiéra, aby byl obviněn z podvodu

Trestní oddělení divize ekonomických trestných činů pražské policie dokončilo vyšetřování případu – známého jako „Čapí hnízdo“ – uvádí se ve zprávě.

Mluvčí pražského veřejného žalobce v pondělí uvedl, že úřad obdržel usnesení obviňující oba muže a spis, který měl 34 000 stran.

„Státní zástupce nyní přezkoumá spisy a rozhodne, zda bude pokračovat v obžalobě, zamítne obžalobu nebo najde jiné řešení,“ uvedl Ale Simbala ve svém prohlášení.

Česká tisková kancelář na žádost o komentář neodpověděla. Ve svém prohlášení pro českou státní zpravodajskou agenturu CDK Babiš odmítl vyšetřování jako politicky motivované a řekl: „nic nezákonného se nestalo“.

Bobbis čelil pobouření veřejnosti kvůli obviněním o svých finančních záležitostech a dalších otázkách, včetně největších protestů od revoluce v roce 1989.

Soudní proces byl pravděpodobně financován důchodovým komplexem Storks Nest. Storks Nest Resort, částečně farmářský, oblastní hotel s hotelem a sportovním zařízením, získal finanční prostředky EU pro malé a střední podniky v letech 2007 až 2013, podle jeho současného majitele IMOBA, který je součástí Bobbyho agropodnikání. Empire Agrofert.

Šetření se zaměřuje na vlastnictví areálu, jehož cílem je zjistit, zda je způsobilý k financování.

Vlastnost byla v minulosti součástí Acrofertu, než byla přeměněna na samostatnou entitu. Veřejné záznamy ukazují, že se později znovu stala součástí majetku Agrofertů.

Jak vypukají případy Govt, do nemocnic je posíláno stále více českých mladých lidí

Podle zprávy českého ministerstva financí z roku 2018 Úřad pro boj proti podvodům Evropské unie (EUF) v minulosti uvedl, že OLAF se podílel na „nesrovnalostech“ při vyplácení majetku.

Policie původně v tomto případě v roce 2019 požádala, aby byl Bobby obviněn, ale státní zástupce ji odmítl. Toto rozhodnutí později zrušil generální prokurátor země Powell Zeman, který uvedl, že tento krok je předčasný.

Jako majitel společnosti Agrofert je Babis jedním z nejbohatších obchodních magnátů v České republice. V roce 2017 dal ze zákona důvěru v podnikání, aby pokračoval ve funkci ministra financí. Později téhož roku se stal předsedou vlády.
Oddělit od Storks Nest Enquiry, a Audit prováděný Evropskou komisí Bobbis porušil pravidla zájmu týkající se kontroly svěřeneckých fondů přidružených k Agrofertu.

Bobbis zjištění odmítl a uvedl, že audit byl „manipulován a uměle vyvolán profesionálními podvody“ od opozičních stran.

READ  David Moyes: Aspirace, vliv Leeds United a našich českých hráčů

Tomáš Edgeler přispěl k reportingu v Praze.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.