Nízká inflace v ČR v únoru

Nízká inflace v ČR v únoru

Údaje, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), ukázaly, že spotřebitelské ceny v Česku v únoru klesly na 16,7 % z lednových 17,5 %.

Hlavní tlak na pokles přicházel z nákladů na bydlení a energie (22,2 % vs. 24,3 %), elektřinu (32 % vs. 36,4 % v lednu) a zemní plyn (74,3 % vs. 87 %).

Inflace se snížila také u potravin a nealkoholických nápojů (23,9 % vs. 24,8 %) a v dopravě (6,9 % vs. 7,6 %).

Vyšším tempem naopak rostly ceny u zábavy a kultury (14,1 % vs. 13,5 %).

Meziměsíčně se index spotřebitelských cen zvýšil o 0,6 %, taženo růstem cen potravin a nealkoholických nápojů, zejména cen zeleniny, které vzrostly o 12,7 %, ovoce o 2,8 % a nealkoholických nápojů. alkoholické předměty. Nápoje vzrostly o 1,4 %.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Delegace k návštěvě východní Evropy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *