Generální inspektor uvedl, že Trumpova administrativa zablokovala vyšetřování zpožděné hurikánové pomoci v Portoriku

Přístup k informacím HUD byl Zpožděno nebo odmítnuto Při několika příležitostech. Několik bývalých vyšších vedoucích pracovníků Úřadu pro správu a rozpočet odmítlo poskytnout požadované informace o rozhodování o záchranných fondech v Portoriku.

„Zpoždění, odepření přístupu a odmítnutí spolupráce negativně ovlivnily kapacitu.“ [Office of Inspector General] Provést tuto kontrolu. “

Zpráva o 46 stranách nabízí neúplný obraz politického dopadu Trumpova Bílého domu na oddálení pomoci při katastrofách na problémovém ostrově.

Úřad pro správu úřadu (OMB) požádal, aby informoval HUD o grantových fondech prostřednictvím procesu meziagenturního přezkumu před schválením, což zabránilo HUD zveřejnit návrh oznámení o financování do cílového data. Podle zprávy SIGIR Úřad pro správu a rozpočet dříve nepožádal o takový proces auditu, který by si všiml přidělení finančních prostředků na zotavení po katastrofě, a o žádosti o další krok nebyla předem projednána.

Vysoký úředník HUD, Stan Jimmont, tehdejší náměstek ministra zahraničí pro grantové programy, bědoval nad zdlouhavým procesem kontroly, který zavedl rozpočtový úřad Bílého domu, „jako Hromnice, stále se vracíte. A to … tam se vaše frustrace začne … A je to skoro jako, že vám to budeme vracet, dokud to jen nesníte, stálo ve zprávě.

Zatímco vyšetřovatelé pohovorovali s 20 současnými a bývalými úředníky HUD a dvěma portorikánskými úředníky v oblasti bydlení, nemohli se Carsona dostat. Několik vysokých politických pověřenců HUD odepřelo odpovědi na otázky a na zpoždění načasování pomoci se podíleli také úředníci rozpočtu Bílého domu. Odmítněte spolupracovat.

Zpráva uvedla, že Carson a poté náměstek ministra HUD Brian Montgomery vyjádřili „rostoucí obavy a frustrace“ tehdejšímu řediteli ACB Russellovi Voightovi z „neschopnosti HUD pokročit“ ve vyplácení finančních prostředků. V jednom okamžiku Montgomery řekl Vogue, že akce Bílého domu se rovnaly držení rukojmí v penězích na pomoc při katastrofách, uvádí se ve zprávě.

READ  Co je BA.2 nebo "Stealth Omicron"? Co byste měli vědět o případech v zámoří vyvolává úzkost - NBC Chicago

Generální inspektor však uvedl, že vzhledem k nedostatečné spolupráci nebyli vyšetřovatelé schopni určit, proč je zapotřebí další vrstva kontroly.

HUD byl na začátku V úmyslu zveřejnit oznámení o financování, které by se vztahovalo na všech 16 jurisdikcí, které dostávají úlevu od hurikánu, OMB však agenturu vyzvala Zpráva uvádí zvláštní poznámky pro Portoriko a Americké Panenské ostrovy. Carson neochotně souhlasil s odůvodněním, že agentura byla znepokojena údajnou korupcí a finančním špatným řízením na ostrově.

Byl pro poštu Dříve zmíněno Že prezident Donald Trump opakovaně řekl svým spolupracovníkům, že úleva od katastrofy pro Portoriko musí být. Úzce Protože si myslel, že provinční vláda byla zkorumpovaná a ekonomika byla ve špatném stavu, než ostrov zpustošily hurikány. Trump také řekl tehdejšímu šéfovi Bílého domu Johnovi F. Kellymu a tehdejšímu šéfovi kanceláře OMB Micku Mulvaneyovi, že Nechtěl, aby do Portorika šel jediný dolarMísto toho chtěl více peněz do Texasu a na Floridu.

Rozpočtový úřad Bílého domu také trval na reformách záznamů o správě nemovitostí v Portoriku, pozastavení minimálních mezd u federálních smluv a dalších předpokladech pro přístup k záchranným fondům, což vedlo Montgomeryho k otázce, zda má HUD zákonnou pravomoc prosazovat tyto požadavky, uvedl. zpráva.

„Kolik je tady jedových pilulek?“ Podle zprávy Montgomery napsal e-mail dalším vysokým úředníkům HUD.

„Montgomery uvedl, že nevěřil, že by HUD mohl přinutit Portoriko k reformě svého systému daně z nemovitostí, aby získal financování na zmírnění, protože režim daně z nemovitosti nebyl spojen se zmírňujícími aktivitami,“ uvádí se ve zprávě. „Rovněž naznačil, že HUD nestanovil tyto typy podmínek na jiné příjemce obnovy po katastrofě.“

Zpráva, která má být zveřejněna ve čtvrtek, přichází pět měsíců po Trumpově porážce při znovuzvolení.

READ  Rio de Janeiro odkládá karnevalové průvody, protože v Brazílii přibývá případů covidu

Měsíčně po odchodu z funkce byla oznámena škodlivá zveřejnění informací o bývalé ministryni dopravy Ellen Chowové, bývalém lékaři Bílého domu Ronnie Jacksonovi, bývalém ministru zahraničí Mike Pompeovi a dalších Trumpových funkcionářích.

Ještě musí být dokončeno nejméně deset dalších vyšetřování, z části kvůli Bezprecedentní zpoždění při vyšetřování generálních inspektorů.

Mezi další zpožděné zprávy patří vyšetřování pozorovatele ministerstva obchodu ohledně kontroverzního rozhodnutí administrativy přidat do sčítání lidu otázku občanství; Dvě dlouhodobá etická vyšetřování s Ryanem Zinkem, prvním Trumpovým ministrem vnitra; A přezkum smlouvy na stavbu hraniční zdi za 400 milionů dolarů, která byla udělena na Trumpovu žádost North Dakota Building Corporation Jehož generální ředitel byl významným přispěvatelem do Republikánské strany.

Generální inspektor Ray Oliver Davis, kterého Trump jmenoval nejlepším pozorovatelem HUD, učinil neobvyklý krok tím, že do horní části zprávy umístil administrativní handicap. Zpráva rovněž konstatuje, že představitelé Trumpovy administrativy odložili přístup vyšetřovatelů k e-mailům a dalším elektronickým dokumentům, přičemž citují privilegium, které prezident požaduje, známé jako privilegium výkonné moci, zadržovat informace ve veřejném zájmu.

HUD požaduje, aby právníci agentury seděli v rozhovorech vyšetřovatelů s Carsonem a dalšími politickými pověřenými osobami, uvádí se ve zprávě, což je taktika široce používaná v celé Trumpově administrativě, z níž se obávají, že by orgány dohledu mohly nepatřičně představovat svědectví. Davis byl Dříve vyjádřené znepokojení Pracovníkům Kongresu o touze právního zástupce HUD zúčastnit se svědectví.

Zatímco s Carsonem nebyl proveden pohovor, bývalí političtí pověřenci nakonec souhlasili s pohovorem bez právního zástupce agentury, ale poté odmítli odpovědět na některé otázky, uvádí se ve zprávě.

HUD neodpověděl okamžitě na žádost o komentář ke zjištěním generálního inspektora.

Biden administrace Tento týden odstraněn Co se jmenuje „Těžkopádná omezení Unikátní pro Portoriko, které omezilo přístup ostrova k fondům na zotavení po katastrofě a oznámilo závazek ve výši 8,2 miliardy USD ve federálních fondech na zmírnění.

Mezi omezeními, která byla odstraněna, jsou další grantové povinnosti a kontrola federálním finančním kontrolorem za účelem dohledu nad podporou, jakož i další dohled ze strany území Spojených států. Federálně nabitá rada finančního dohledu Kromě toho, co zákon ve skutečnosti vyžaduje, uvedl HUD ve svém oznámení.

Řekla sekretářka HUD Marcia L. „Od svých počátků upřednostňovala administrativa Biden-Harris opatření, která umožní silnější oživení Portorika,“ uvedl Fudge ve svém prohlášení a dodal, že opatření nové administrativy otevřou přístup k fondům, které Puerto Rico potřebuje k zotavení z minulosti katastrof a budovat odolnost tváří v tvář budoucím bouřím a zároveň zajistit transparentnost. Odpovědnost. “

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.