25 nejlepších filmů Humphreyho Bogarta – 24/7 Wall Street

25 nejlepších filmů Humphreyho Bogarta – 24/7 Wall Street

Během zlatého věku Hollywoodu bylo jen málo herců starších než Humphrey Bogart. Podle Rotten Tomatoes, Bogart hrál nebo se objevil v asi 76 celovečerních filmech, z nichž 24 získalo 90% nebo vyšší hodnocení od kritiků. V roce 1968 byl jmenován číslem jedna na seznamu největších filmových legend za posledních 100 let podle Amerického filmového institutu.

Pro výběr nejlepších filmů Humphreyho Bogarta vyvinulo Tempo 24/7 index využívající průměrné hodnocení na IMDbcož je online filmová databáze vlastněná Amazonem, kompilace skóre publika a skóre Tomatometer shnilá rajčata, online agregátor filmových a televizních recenzí od září 2022. O zařazení se uvažovalo pouze o filmech, ve kterých byl Humphrey Bogart uveden mezi čtyřmi nejlépe hodnocenými herci na IMDb. (Poděkování režiséra pochází z IMDb.)

Bogartova vyrýsovaná tvář a unavené oči jako by odrážely svět vyčerpaný depresí a válkou. Překážka jeho slavné řeči jen přidala na jeho bouřlivé přitažlivosti. Studia připravila příběh, který tvrdil, že Bogart utrpěl ránu v ústech během hádky s německým zajatcem během první světové války, když sloužil v námořnictvu. (S největší pravděpodobností to byl následek dětské nehody.)

Bogart pocházel z New Yorku, stejně jako další hollywoodští siláci 30. a 40. let, jako James Cagney a George Raft. Stejně jako tito herci hrál gangstery ve filmech produkovaných Warner Bros. Ale také fotografoval křižácké okresní právníky, cynické soukromé detektivy a šťastné tuláky. (Tyto filmy jsou považovány za nejlepší gangsterské filmy všech dob.)

Ve třicátých letech byl smluvním hráčem v Hollywoodu a v roce 1936 hrál ve filmu „Zkamenělý les“. Jeho výkony ve filmech „The High Sierra“ a „The Maltese Falcon“ v roce 1941 a v „Casablanca“ následujícího roku ho postavily na vrchol filmového průmyslu, kde zůstal po celá čtyřicátá léta. („Casablanca“ je považován za jeden z největších válečných filmů všech dob).

READ  Česko-kanadský vědec Josef Svoboda pomohl odhalit tajemství Arktidy

Bogart těžil ze spolupráce s režiséry Raoulem Walshem a Michaelem Kurtzem, ale vztah s Johnem Hustonem výrazně upevnil jeho kariéru. Houston režíroval Bogarta ve filmech „Key Largo“, „Poklad Sierra Madre“, „Maltézský sokol a Africká královna“. Bogart získal svou jedinou cenu Akademie za svůj výkon v poslední z těchto cen. (Huston byl členem jedné z nejslavnějších hollywoodských dynastií.)

Klikněte sem a podívejte se na 25 nejlepších filmů Humphreyho Bogarta

Bogartovy filmy dostaly obnovený impuls v 60. a 70. letech, kdy jeho satirická postava rezonovala mezi vysokoškolskými studenty rozčarovanými vietnamskou válkou a skandálem Watergate, a dodnes zůstává ikonou kinematografie.

Sponzorováno: Investiční tipy

A finanční konzultant Může vám pomoci pochopit výhody a nevýhody investic do nemovitostí. Najít kvalifikovaného finančního poradce nemusí být složité. Zdarma SmartAsset أداة Spojuje vás až tři finanční poradce, kteří slouží vaší oblasti, a můžete bezplatně popovídat se svými vlastními poradci, abyste zjistili, který z nich je pro vás ten pravý. Pokud jste připraveni najít poradce, který vám může pomoci dosáhnout vašich finančních cílů, získejte ho Teď to začalo.

Investice do nemovitostí mohou diverzifikovat vaše portfolio. Rozšíření vašich obzorů však může znamenat dodatečné náklady. Pokud jste investor, který chce snížit náklady, zvažte kontrolu Online zprostředkování. Často nabízejí nízké investiční poplatky, což vám pomůže zvýšit vaše zisky.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *