Film: „Atentát“ v husitském životopise

Film: „Atentát“ v husitském životopise

Velvyslanectví České republiky v Kodani a Husets Biograf Vás srdečně zvou na Českou filmovou noc, která se bude konat Úterý 4. října 2022 v 19:30 v Husets Biograf, Rådshusstræde 13, Kodaň K.

Film Atentát (1964), nejoceňovanější film z rozsáhlé filmografie Jiřího Siquinse, zavede diváka doprostřed jednoho z nejtěžších období českého národa, do doby nacistické okupace. S dokumentaristickou přesností a napínavým způsobem vypráví o činu, který má v dějinách druhé světové války významné místo: atentátu na nejvyššího představitele nacistické moci na českém území, říšského protektora SS Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Podává široký obraz události a snaží se pokrýt různé kontexty.

Touto filmovou projekcí chceme oslavit mnohá výročí a události spojené s českou historií a kulturou – jednak dubnové 100. výročí narození režiséra Jiřího Sequence a také květnové 80. výročí operace Anthropoid.

Poznámka – pro milovníky kinematografie a historie:

K 80. výročí operace Anthropoid vytvořil a zpřístupnil Národní filmový archiv také kolekci filmů Projekt LINDAT se nazývá Heydrichiáda. Film se skládá z dvaceti osmi týdeníků, které diváka provedou obdobím od 27. září 1941, kdy Heydrich nastoupil do úřadu, zachycují celou jeho éru působení v Protektorátu Čechy a Morava a pokračují okolnostmi jeho likvidace. Což se stalo nejvýznamnějším projevem odporu v okupované Evropě za 2. světové války. Sbírku uzavírá záznam prvního výročí akce.

Více informací o představení a možnost zakoupení vstupenek naleznete na webových stránkách tento odkaz.

Film: „Atentát“ (PDF, 296 kB)

Zdroj: Filmovyprehled.cz, CSFD.cz

READ  Kristina Pešková z České republiky je korunována Miss World 2024

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *