Emma Raducanová vyhraje rovné sety nad Magdou Linate v Koreji a dostane se do semifinále WTA | tenisové novinky

Emma Raducanová vyhraje rovné sety nad Magdou Linate v Koreji a dostane se do semifinále WTA |  tenisové novinky

Emma Raducanová předvedla solidní výkon, když porazila Magdu Linateovou ve dvou setech a postoupila tak do semifinále Korea Open.

Bývalá šampionka US Open proměnila čtyři ze svých pěti bodů ve sprintu a zaznamenala 93 procent vítězství v prvním podání na cestě k porážce 6-2 6-2, aby dosáhla na poslední čtyři body na prvním turnaji WTA Tour.

Díky vítězství je Raducanu připravena vrátit se na žebříček WTA poté, co také vyhrála tři zápasy v řadě, poprvé od svého vítězného tažení na US Open 2021.

Raducano se nyní o postup do finále utká s estonskou nejlepší nasazenou Jelenou Ostapenkovou nebo Andorrou Victorií Jimenez Kasintsevovou.

Devatenáctiletá hráčka, která minulý měsíc spadla na své první překážce při obhajobě titulu na US Open, se ve světovém žebříčku propadla z 10. místa na 77. místo.

Ale druhá Britka, která začátkem tohoto týdne porazila Japonku Moyoka Ushijima a Belgičanku Yaninu Wickmayer, znovu objevila svou nejlepší formu.

Raducanu začala skvěle, dvakrát prolomila Linette a pohodlně si udržela podání na cestě k vedení 5-1, než po 35 minutách pečetila první set na 6-2.

Lynette, která minulý týden ve finále Chennai Open prohrála s mladou Češkou Lindou Frohvertovou, okamžitě zaútočila ve druhém a vyhrála úvodní zápas na podání.

30letá Polák se poté ujala vedení 40:0 nad Radocanem, ale Britka si zachránila tři brejkboly a pak zasadila své soupeřce silnou ránu, když vyhrála své třetí podání v další hře a posunula se na druhé místo. -1 dopředu.

Radocano udržel své podání a počtvrté v zápase zlomil Linnetta, aby se dostal do vedení 4-1, které se rychle stalo 5-1, když chytil lásku.

Linette prodloužila zápas vítězstvím ve druhém podání další den, ale Raducanu si udržela svou dominanci tím, že vyhrála další hru na podání, aby zápas dokončila za 1 hodinu 16 minut.