Co je Boxing Day a proč se slaví?

Co je Boxing Day a proč se slaví?

Štědrý den 2022: Boxing Day, který připadá na druhý den vánočního období, je svátek slavený po Vánocích (26. prosince). Boxing Day, také označovaný jako „Shopping Day“, je dlouhodobý zvyk dodržovaný v Anglii a dalších oblastech bývalého Britského impéria.

Proč se slaví Boxing Day?

Boxing Day má dlouhou historii, která začala v devatenáctém století. Na Štědrý den, stejně jako v předchozích dobách, byly rozdávány almužny potřebným. Když dělníci museli na Štědrý den pracovat, dostali krabice plné dárků, pamlsků a zbytků od svých zaměstnavatelů a druhý den jim bylo dovoleno navštívit své rodiny.

Poté, co byl původně britským zvykem, byl však od roku 1871 uznáván jako oficiální banka nebo státní svátek v jiných zemích.

Den svatého Štěpána, katolický svátek, připadá na stejný den jako Boxing Day. Svatý Štěpán byl patronem koní. V některých částech Evropy, včetně několika regionů Španělska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Itálie, Polska, Slovenska, Chorvatska, Dánska, Finska, Švédska, Belgie, se pořádají akce jako ragby, dostihy a další sporty. , Norsko a Irsko oslavit tento den.

Co je Veer Bal Diwas a proč se slaví?

Proč se tomu říká Boxing Day?

Boxing Day zdaleka není sportovní událostí, navzdory tomu, že tomu tak je. Počátky Boxing Day lze vysledovat zpět k charitativním darům, dotacím a fondům. Kromě toho má různé rituály a tradice s ním spojené v různých národech.

Název má něco společného s charitativními kampaněmi. Církve obvykle vydávají sběrné boxy pro potřebné na Boží hod vánoční nebo den po Vánocích. Další teorie říká, že to byl den volna pro služebnictvo bohatých a také den, kdy jim jejich zaměstnavatelé věnovali speciální vánoční truhlu. Na Boží hod vánoční bude také rozdána rodinám služebnictva.

READ  Jsou to nejmírumilovnější země na světě

Mnoho obyvatel venkova také chodí na lov lišek na Boxing Day, po kterém často následuje nebo mu předchází teplý nápoj v sousední hospodě. Je-li třeba zajistit, aby státní svátek nebo státní svátek připadl na všední den, může se konat 28. prosince.

Boxing Day test je další z těchto příležitostí. Jedná se o testovací kriketový zápas mezi australským kriketovým týmem a soupeřícím národním týmem, který cestuje po Austrálii během jižního léta a hraje se v Melbourne, Victoria, Austrálie. Je to každoroční událost, která začíná na Boxing Day (26. prosince) na Melbourne Cricket Ground (MCG)

Pro informaci, tsunami a zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004 nastaly den po Vánocích, a proto je také známé jako „Tsunami ke svátku vánočních“.

Podívejte se na další důležité dny a data v prosinci.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *