Co je Boxing Day a proč se slaví?

Štědrý den 2022: Boxing Day, který připadá na druhý den vánočního období, je svátek slavený po Vánocích (26. prosince). Boxing Day, také označovaný jako „Shopping Day“, je dlouhodobý zvyk dodržovaný v Anglii a dalších oblastech bývalého Britského impéria.

Proč se slaví Boxing Day?

Boxing Day má dlouhou historii, která začala v devatenáctém století. Na Štědrý den, stejně jako v předchozích dobách, byly rozdávány almužny potřebným. Když dělníci museli na Štědrý den pracovat, dostali krabice plné dárků, pamlsků a zbytků od svých zaměstnavatelů a druhý den jim bylo dovoleno navštívit své rodiny.

Poté, co byl původně britským zvykem, byl však od roku 1871 uznáván jako oficiální banka nebo státní svátek v jiných zemích.

Den svatého Štěpána, katolický svátek, připadá na stejný den jako Boxing Day. Svatý Štěpán byl patronem koní. V některých částech Evropy, včetně několika regionů Španělska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Itálie, Polska, Slovenska, Chorvatska, Dánska, Finska, Švédska, Belgie, se pořádají akce jako ragby, dostihy a další sporty. , Norsko a Irsko oslavit tento den.

Co je Veer Bal Diwas a proč se slaví?

Proč se tomu říká Boxing Day?

Boxing Day zdaleka není sportovní událostí, navzdory tomu, že tomu tak je. Počátky Boxing Day lze vysledovat zpět k charitativním darům, dotacím a fondům. Kromě toho má různé rituály a tradice s ním spojené v různých národech.

Název má něco společného s charitativními kampaněmi. Církve obvykle vydávají sběrné boxy pro potřebné na Boží hod vánoční nebo den po Vánocích. Další teorie říká, že to byl den volna pro služebnictvo bohatých a také den, kdy jim jejich zaměstnavatelé věnovali speciální vánoční truhlu. Na Boží hod vánoční bude také rozdána rodinám služebnictva.

READ  Velká dodávka hotovosti do evropských měst - POLITICO

Mnoho obyvatel venkova také chodí na lov lišek na Boxing Day, po kterém často následuje nebo mu předchází teplý nápoj v sousední hospodě. Je-li třeba zajistit, aby státní svátek nebo státní svátek připadl na všední den, může se konat 28. prosince.

Boxing Day test je další z těchto příležitostí. Jedná se o testovací kriketový zápas mezi australským kriketovým týmem a soupeřícím národním týmem, který cestuje po Austrálii během jižního léta a hraje se v Melbourne, Victoria, Austrálie. Je to každoroční událost, která začíná na Boxing Day (26. prosince) na Melbourne Cricket Ground (MCG)

Pro informaci, tsunami a zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004 nastaly den po Vánocích, a proto je také známé jako „Tsunami ke svátku vánočních“.

Podívejte se na další důležité dny a data v prosinci.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.