České FM nazval Lavrova ‚klaunem‘ přes komentáře Pavla – EURACTIV.com

Ministr zahraničí John Lipovsky důrazně reagoval na komentáře jeho ruského protějšku Sergeje Lavrova poté, co zveřejnil rozhovor s českým prezidentem Petrem Pavlem.

Poté, co Pavel v úterý tweetoval, že Čína „nemá důvod hrát roli mírotvůrce“ a že je „pohodlné oslabit Západ“, Lavrov později prohlásil, že taková slova „nebyla v souladu s činy normálního člověka“. Politický zástupce.“

Lavrov je „klaun“, napsal později na Twitteru Lipavskij, Lavrovův český protějšek. Řekl, že Rusko je teroristický stát a jeho vůdci stojí před Mezinárodním soudním dvorem.

Pavel ve středu reagoval, že ruští představitelé často lžou a že nemá smysl Lavrovova slova komentovat. Český rozhlas hlášeno.

Česká republika je dlouhodobě ve sporu s Ruskem, výjimkou je bývalý prezident a nejlepší přítel prezidenta Vladimira Putina Miloš Zeman. Ale od začátku války na Ukrajině se všechny hlavní hlavy států postavily na stranu válkou zničené země.

Česká republika nyní zavedla vlastní sankční seznam, který obsahuje i její křestní jméno.

„Patriarcha Kirill je na sankčním seznamu právě proto, že víru nelze použít k ospravedlnění zvěrstev páchaných ruskými vojáky na Ukrajině,“ napsal ve středu Lipovský na twitteru.

(Ondřej Plevák | EURACTIV.cz)

Více na stejné téma…

READ  České prezidentské volby vede generál ve výslužbě a bývalý premiér

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *