Facebook vrátí zprávy v Austrálii po jednání s vládou

Toto oznámení přichází po měsíci hořkých hádek mezi americkou technologickou společností a Canberrou, které pracují na legislativě, která technologické platformy nutí platit vydavatelům zpráv za obsah.

Campbell Brown, viceprezident Facebooku pro globální zpravodajská partnerství, uvedl ve svém prohlášení, že dohoda „nám umožní podporovat vydavatele, které si vybereme, včetně malých i místních vydavatelů“. Dodala, že společnost „v příštích dnech přinese zprávy z Facebooku v Austrálii.“

minulý týden, Sociální síť Facebook (FB) Australanům bylo zabráněno najít zprávy nebo je sdílet ve své službě. Toto rozhodnutí – které se zdálo být nejpřísnějším opatřením, jaké společnost kdy přijala proti vydavatelům obsahu – přinutilo stránky mediálních organizací a I některé základní služby jsou irelevantní Ztmavnout.

Podle australského ministra komunikací Paula Fletchera společnost Facebook o svém rozhodnutí informovala vládu.

Toto oznámení přišlo také v době, kdy australský senát diskutoval o nejnovější verzi zákona o médiích, který byl poprvé představen loni v létě.

Původní verze právních předpisů umožňovala médiím vyjednávat jednotlivě nebo kolektivně s Facebookem a Google (GOOGL) – A vstoupit do arbitráže, pokud strany nebudou schopny dosáhnout dohody.

Australská vláda v úterý uvedla, že upraví kodex tak, aby mimo jiné zahrnul doložku, která „by měla vzít v úvahu, zda digitální platforma významným způsobem přispěla k udržitelnosti australského zpravodajského průmyslu dosažením obchodních dohod se společnostmi zpravodajských médií“ .

„Vláda dala jasně najevo, že si ponecháme schopnost rozhodnout, zda se na Facebooku objeví novinky, abychom nebyli automaticky podrobeni vynuceným jednáním,“ uvedl Brown z Facebooku. „Naším cílem vždy bylo podporovat žurnalistiku v Austrálii a na celém světě. Budeme i nadále investovat do zpráv globálně a odolávat snahám mediálních konglomerátů o vývoj regulačních rámců, které nezohledňují skutečnou výměnu hodnot mezi vydavateli a platformami, jako je Facebook.“

Mezitím se Google již pokouší pokročit v nové legislativě oznámením partnerství s některými z největších mediálních organizací v zemi, včetně Ruperta Murdocha. News Corp. (NWS) Sedm západních médií.
Dotaz na partnerství Google Minulý týden australský ministr financí Josh Freidenberg naznačil změny, které byly nakonec oznámeny v úterý. Řekl: „Pokud existují obchodní dohody, změní rovnici.“

Kerry Flynn přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *