Nový Zéland blokuje Auckland ve třech případech COVID-19

Nový Zéland v neděli uzavřel své největší město – poté, co pouze jedna rodina měla pozitivní test na COVID-19.

Předsedkyně vlády Jacinda Ardernová Nařídil Aucklandu, aby byl uzamčen na tři dny poté, co pár a jejich dcera pozitivně testovali na širokou chválu v zemi, aby téměř vyhubili šíření infekce.

Situace nové společnosti se prostě stávají Za poslední tři měsíce čtyři S prvním uzamčením na Novém Zélandu za šest měsíců.

„Virus jsme již vymýtili a uděláme to znovu,“ řekl Ardern na tiskové konferenci v hlavním městě Wellington.

Omezení úrovně 3 vyžadují, aby všichni zůstali doma, kromě základních nákupů a základní práce. Rovněž to způsobí zpoždění v plachetní regatě Amerického poháru.

„Tři dny by nám měly poskytnout dostatek času na shromáždění více informací, provedení rozsáhlých testů a určení, zda existuje širší komunitní přenos,“ řekl Ardern. „To je podle nás opatrný přístup a je to správná věc.“

Letecké společnosti byly upozorněny, že žena z postižené rodiny pracuje pro leteckou stravovací společnost LSG Sky Chefs, kde většinou pracuje v prádelnách, uvedli úředníci. Nejste v letadlech.

Její neznámá rodina byla první potvrzenou infekcí, protože cestující vracející se z Evropy byla 24. ledna pozitivně testována, první případ za dva měsíce.

Nový Zéland s 5 miliony obyvatel ohlásil celkem Jen něco přes 2 330 případů A 25 úmrtí od vypuknutí epidemie.

Ministr reakce COVID-19 Chris Hipkins uvedl, že vědci provádějí sekvenování genomu, aby zjistili, zda jde o varianty, a také aby zjistili, zda se shodují s infikovanými cestujícími.

„Nový Zéland udržuje COVID-19 lépe uzavřený než téměř v jakékoli jiné zemi,“ uvedl Hepkins z národa, který uzavřel své mezinárodní hranice a zavedl striktní sociální distancování na počátku pandemie.

„Ale jak jsme důsledně říkali, neexistuje nic jako nulové riziko.“

READ  'Oba mají pyramidy': Bidenův gaffe jiskří memy

S dráty

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *