Euro Manganese Inc vítá podporu EIT InnoEnergy, která pomáhá uskutečnit manganový projekt Chvaletice.

Projekt Chvaletice je jediným velkým dodavatelem manganu v Evropské unii s potenciálem dodávat až 50% předpokládané evropské poptávky po vysoce čistém manganu pro baterie v roce 2025 a 28% předpokládaných požadavků na rok 2030.

() () (OTCMKTS: EROMF) (FRA: E06) uvítala podporu organizace EIT InnoEnergy podporované Evropskou unií při realizaci jejího projektu Chvaletický mangan.

Projekt Chvaletice je jediným velkým dodavatelem manganu v Evropské unii s potenciálem dodávat až 50% předpokládané evropské poptávky po vysoce čistém manganu pro baterie v roce 2025 a 28% předpokládaných požadavků na rok 2030.

Projekt jako takový představuje určující okamžik pro evropský automobilový průmysl, který se snaží snížit riziko možného narušení dodávek kritických surovin.

„Vděčný za podporu“

Výkonný ředitel Euro Manganese Marco Romero uvedl: „Vysoce čistý mangan je základní surovinou pro baterie a bude vyžadován u velké většiny evropských elektrických vozidel.

Za poslední dva roky jsme zaznamenali stálý nárůst předpokládané poptávky a současné odhady ukazují na více než desetinásobný nárůst globální poptávky v roce 2030 ve srovnání s rokem 2021.

„Jsme vděční za podporu EIT InnoEnergy, která umožňuje uskutečnit náš projekt.

„Jakmile bude projekt funkční, očekáváme, že se stane jedním z největších producentů vysoce čistého manganu na světě s předpokládanou roční produkcí kolem 50 000 tun po dobu 25 let.“

Příležitost zajistit soběstačnost

„Navrhovaný vývoj Euro manganu představuje pro Evropu jedinečnou příležitost k zajištění určité míry soběstačnosti v manganu, základní surovině pro baterie,“ uvedl generální ředitel EIT InnoEnergy Diego Pavia.

Tento projekt ztělesňuje ideály udržitelného oběhového hospodářství.

„Přepracováním těžebního odpadu v Evropě bude mít projekt mnohem menší ekologickou stopu než jiné současné zdroje manganu používaného v bateriích, které se těží a obvykle dopravují z Afriky, zpracovávají v Číně a poté přepravují do Evropy.

READ  Český start-up Fireball již vyhrál 20 milionů korun v mobilu Dragon's Lair

Cílem projektu je také řešit dopady minulé těžební činnosti prostřednictvím recyklace průmyslového odpadu.

„Jedná se o hlavní přínosy pro životní prostředí. Plnou integrací manganu Chvaletice do evropského hodnotového řetězce baterií se snažíme posílit základy zelené a elektrické budoucnosti Evropy.“

Podpora EIT InnoEnergy

Kromě počáteční investice ve výši 250 000 EUR pomůže EIT InnoEnergy Euro Manganese zajistit plné financování komerčního rozvoje ve výši 362 milionů EUR na komerční rozvoj Manganského projektu Chvaletice.

EIT InnoEnergy bude rovněž pomáhat společnosti Euro Manganese při uzavírání smluv se zákazníky využíváním její sítě průmyslových partnerů, včetně Evropské bateriové aliance (EBA), pro kterou řídí program průmyslového rozvoje.

Podpora místní komunity

Manganský projekt Chvaletice nadále získává podporu místní komunity.

„Naše obecní rada schválila mangan Chvaletice kvůli potenciálním ekonomickým a environmentálním výhodám, které přinese naší komunitě a okolí,“ řekl Radek Valenta, starosta obce Trnavaca.

„Bylo by hezké konečně vidět opravený areál dolu Chvaletice.“

„Jsme také rádi, že projekt získal podporu od EIT InnoEnergy, protože může pomoci Evropě a České republice prosazovat jejich cíle v oblasti zelenější ekonomiky.“

EIT InnoEnergy, největší světový motor pro inovace v oblasti udržitelné energie, byl založen v roce 2010. Za ním stojí Evropský inovační a technologický institut (EIT).

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *