Proč by Británie měla spěchat, aby zůstala v závodě elektrických aut

Zda má Británie dostatek „závisí na tom, jak rychle dokážeme rozšířit dodavatelský řetězec zde ve Spojeném království,“ říká Matt Wendell, generální ředitel výrobce sportovních vozů Lotus, který vlastní Geely – jeden z největších čínských výrobců automobilů.

Téměř tři čtvrtiny automobilových lithiových baterií jsou vyrobeny v Číně ve prospěch Lotusu, ačkoli celní pravidla činí dovoz baterií nákladnou variantou, stejně jako jejich hmotnost.

„Abychom podpořili životně důležitý britský automobilový sektor a udrželi si naši kritickou pozici ve Spojeném království, preferovali bychom zdroje ve Spojeném království,“ říká Wendell.

Malé podniky budou pravděpodobně potřebovat podobně většího rodiče nebo sponzora, aby byly schopny udělat skok v elektrifikaci a dostatečně rozšířit poptávku, řekl Palmer.

Zatímco společnosti jako Mini a Rolls-Royce mohou čerpat z kupní a vypůjčovací síly majitele BMW, nezávislé společnosti jako McLaren a Aston Martin mohou mít potíže se získáním miliard liber potřebných pro továrnu na baterie, navzdory bohatství svých podporovatelů.

Palmer říká, že další země zažily stejnou těžkou situaci a mohly by nabídnout plán úspěchu.

„Před 15 lety Čína řekla, že nemůžeme porazit Západ v technologii vnitřního spalování, takže dáme všechno do černého a budeme lídrem v elektřině,“ říká. „V podstatě jim to umožnilo skočit na západ.“

Čína vyskočila ze 14. místa ve výrobě automobilů v roce 2000 – kde se Británie v současnosti potýká – na dnešní číslo jedna, když loni zvýšila výrobu z 600 000 vozů na téměř 20 milionů.

Aby Spojené království závodilo vpřed a přilákalo investice od velkých společností, odborníci tvrdí, že bude potřebovat kulturu start-upů podobnou té v Kalifornii, která pomohla společnostem jako Tesla prosperovat.

Mezi jeho přednosti však patří výzkum světové úrovně na univerzitách, potenciál poskytovat levnou a vydatnou větrnou energii a schopnosti vyvíjet uhlíkově neutrální auta na vodík.

READ  Důchody a zdravotní náklady převyšující dlouhodobý odkaz COVID - OECD

Mluvčí BEIS řekl: „Velká Británie zůstává jednou z nejlepších lokalit na světě pro výrobu automobilů s velkým vládním investičním programem ve výši 850 milionů liber na elektrifikaci našeho dodavatelského řetězce, vytváření pracovních míst a zajištění konkurenceschopné budoucnosti pro tento sektor.“

Palmer argumentuje: „Pokud vás znepokojuje průmyslový sektor ve Spojeném království, musíte ho podporovat a musíte ho podporovat správně.“

Úspěch Británie ve zvyšování výrobních pozic, aby se stala lídrem v ekologickém automobilovém průmyslu, však nakonec závisí na tom, jak jsou výrobci a vláda ochotni investovat.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *