Zrušení zákazu pro ruské sportovce, ale kde jsou Rusové?

Zrušení zákazu pro ruské sportovce, ale kde jsou Rusové?

Tento týden by měl být prvním sportovcům z Ruska a Běloruska, kteří budou obnoveni, protože Mezinárodní olympijský výbor aktualizoval svá doporučení mezinárodním sportovním federacím a poskytl tak podmíněnou cestu ke zrušení částečného zákazu uloženého od invaze na Ukrajinu.

Mezinárodní šermířská federace (FIE) byla prvním olympijským sportovním orgánem, který jednal a ve skutečnosti tak učinil ještě před březnovou aktualizací MOV, která však vstoupila v platnost až ve druhé polovině dubna. (Další sporty, včetně cyklistiky, tenisu a NHL, umožnily Rusům a Bělorusům soutěžit již před modernizací MOV.)

Do Velké ceny Soulu, která začíná ve čtvrtek, ale nenastoupili žádní Rusové ani Bělorusové, a to ani jako neutrální sportovci.

Je to první sportovní soutěž na vysoké úrovni za měsíc (poté, co ostatní národní federace zrušily akce kvůli obnovení) a první událost na vysoké úrovni během ročního olympijského kvalifikačního období, které začalo 3. dubna.

Ve středu prezident Ruské šermířské federace Ilgar Mamedov Řekl, že ruští šermíři nebudou soutěžit v Soulu kvůli „nějakým byrokratickým trikům a zdržování“ ze strany FIE, Tvrdí to ruská tisková agentura TASS.

„Všechno jsme udělali včas, jak jsme byli dříve instruováni,“ řekl Mammadov podle zprávy. „Opakovaně jsme je ale varovali, že se nebudeme moci zúčastnit, pokud budou proces nadále prodlužovat.

„Ujistili jsme se však, že je vše v pořádku, nemáme se čeho bát a do uzávěrky budeme mít nárok. Nyní však vidíme přesně opačný výsledek.“

FIE za poslední dva měsíce nereagovala na žádosti o vyjádření ke svému postoji k ruským a běloruským šermířům.

Mamedov také řekl, že Ruská šermířská federace požádala, aby byl turnaj v Soulu zbaven „kvalifikačních bodů“ – s největší pravděpodobností bodů olympijské kvalifikace – protože se Rusové neúčastnili.

READ  Albánie Česká republika Euro 2024 Fotbal | Národní sporty

Na posledních dvou olympiádách získaly ženy z Ruska zlato a stříbro v individuální šavli a také zlato v týmové šavli.

Šermíři z Ukrajiny byli na soupisce Soulu minimálně minulý týden. Koncem března ukrajinská vláda prohlásila, že její sportovci by se neměli účastnit žádných kvalifikačních soutěží na olympiádu, které umožňují Rusům a Bělorusům.

V úterý Ukrajinská šermířská federace Řekla, že se odvolala k soudu ve Švýcarskukde sídlí centrála FIE, aby FIE nemohla znovu přijmout Rusy a Bělorusy.

Na startovních listinách dalších závodů Grand Prix ve zbraních nebo Světového poháru – épée a foil – příští týden v Kolumbii, Bulharsku a Mexiku zatím nejsou žádní Rusové.

Ruské šermířky byly na vrcholu olympijského žebříčku v Tokiu s osmi medailemi a třemi zlaty a kvůli porušování dopingu v zemi soutěžily pod názvem Ruský olympijský výbor místo Ruska.

Bělorusko, které nikdy nemělo olympijské medaile v šermu, nemělo na olympijských hrách v Tokiu ani jednoho šermíře a ani na OH v Riu.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *