Raspadori ve víru emocí s Itálií Sportovní

Útočník Sassuolo Giacomo Raspadori je jako dva týdny.

Od radosti z toho, že nás poprvé povolá Itálie, až po zklamání rodící se strany Azzurri, která prohrála na pokutových kopech ve čtvrtfinále mistrovství Evropy do 21 let, až po vstup do kádra Roberta Manciniho Euro 2020 a nakonec jeho první týmový debut v pátek. – Při výhře 4: 0 nad Českou republikou.

„Je to bláznivá emoce, nemám slov. Přede mnou se mihly všechny okamžiky mé krátké kariéry – dobré i špatné,“ řekl 21letý Rasbadori.

„Stále nemohu pochopit, že jsem byl povolán na euro. Děkuji Mancinimu za tuto příležitost.“

Ještě emotivnější bylo to, že páteční přátelský zápas se konal na Stadio Dall’Ara v Bologni poblíž Raspadoriho rodného města.

„Spát bylo opravdu těžké,“ dodal v sobotu. „Byla to určitě obrovská emoce a zvláštní, protože se to stalo v mém městě, před rodinou, která mě tam šťastně viděla, to byla opravdu neuvěřitelná věc.“

Raspadori byl překvapivým začleněním do Manciniho 26členného týmu pro odloženou Euro 2020, která v pátek odstartuje v Římě a v úvodním zápase bude čelit Turecku.

Obdržel první call-up před přátelským zápasem proti San Marinu, ale 28. května se neúčastnil vítězství 7: 0.

„Nevím, proč mě Mancini naznačil,“ připustil Raspadori. „Možná proto, že mám jiné fyzické a technické vlastnosti než ostatní.“

„Nikdy mu nepřestanu děkovat.“

Raspadori se liší od hlavních útočníků Ciro Immobile a Andrea Belotti. Je menší postavy, díky čemuž je rychlá a hbitá. To mu umožňuje vytvářet si při běhu prostor, ale je také schopen úzce ustoupit a spojit se se svými záložníky.

„Jsem na mě tak hrdý a upřímně řečeno, že nemůžu mluvit,“ řekl Rasbadori.

Za tři roky se Itálie přestala kvalifikovat na mistrovství světa do jednoho z týmů, které hledají na Euro 2020.

Azzurri jdou 27 neporažených her, včetně perfektní kvalifikační kampaně na mistrovství Evropy.

Itálie také vyhrála svých posledních osm zápasů bez inkasovaného gólu a od převzetí Manciniho měla v 32 zápasech 20 čistých kont.

„Pokud jsme v posledních 12 zápasech inkasovali jen jeden gól, není to jen na obráncích, ale na celém týmu, jak si pomáháme,“ řekl obránce Atalanty Raphael Toloi.

„Jsme připraveni na soutěž tohoto rozsahu. Vzrušení a vášeň, které se kolem národního týmu objevily, jsou přirozené, protože tým hraje dobře, vyhráváme a přesvědčujeme ostatní o tom, co jsme udělali. Děláme dobře a my musí na této cestě pokračovat, pracovat s chladem a soustředit se na dosažení velkého cíle. “

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.