Czech Dean porazil Mertensovou na Miami Open

Vloženo na: Změněno:

Miami (AFP) – Lindě Fruhvirtové je pouhých 16 let, ale sní o tom, že v pátek dosáhne vrcholu svého nejlepšího výkonu v kariéře a omráčí Ellis Mertensovou na WTA Miami Open.

Česká divoká karta, která přijela na jih Floridy s 279. místem v žebříčku, ve svém prvním zápase zamávala poté, co na svém prvním velkém podniku WTA porazila 24. nasazenou Belgii 24-5, 7-5, 2-6, 6-1.

Fruhvirtová, jeho 14letá sestra Brenda, chce jít ve stopách české legendy Petry Kvitové a vyhrát wimbledonský titul.

Dostat Mertense ven je solidním prvním krokem tímto směrem. Fruhvirtová se tak stala nejmladší ženou, která se v roce 2015 v Miami dostala do třetího kola po 15leté CC Bellis.

„Je to neuvěřitelné,“ řekl agentuře AFP. „Velmi tvrdě jsem na tom pracoval a baví mě to.“

Její léčivá energie byla obzvláště působivá na někoho, kdo byl tak mladý. Frukhvirtova brzy odešla a prohrávala 0:40, čímž vyrovnala první set na 3:3 a převzala kontrolu nad zápasem.

Zkušenosti Mertensové se začaly rýsovat v jednostranném druhém setu, ale mladý Čech byl psychicky i fyzicky dostatečně silný na to, aby soupeře porazil ve třetí hře.

„Chci být jedničkou. Chci vyhrávat grandslamové tituly,“ řekla Fruhvirtová, která si zahraje po boku bývalé světové jedničky Victorie Azarenkové nebo Jekatěriny Alexandrovové.

„S mojí sestrou si vždycky říkáme, že tohle je můj cíl a že ho chceme dosáhnout.

„Petra byla jednou ze sportovců, na které jsem vyrůstal, když jsem byl mladší. Viděl jsem ji dvakrát vyhrát Wimbledon, takže se rozhodně má na co těšit.“

Po překvapivém odchodu Ashley Party, která se počátkem tohoto týdne umístila na vrcholu žebříčku, se ženský tenis dostal mezi elitu s několika mladými hvězdami.

READ  MOFA vítá politiku České republiky k prohlubování vztahů s Tchaj-wanem | Tchajwanské zprávy

Osmnáctiletá Američanka Koko Kaufová je jednou z nových hvězd a v dalším kole se připojila k Fruhvirdové a pomstila Číňanku Wang Qiang 7:5, 6:4, která Kaufovou na Australian Open porazila.

Kauf, který bude příští čelit Číňance Zhang Shuai, řekl, že od doby, kdy strana odešla do důchodu, se jedna generace změnila a lidé jako Serena Williams vědí, že konec jejího spiknutí se blíží.

„Ano, zatím mohu s jistotou říci, že hra prochází určitou změnou, postupují obě strany i mužská strana žen a mladých hráčů,“ řekl Kauf.

„Dochází ke generační výměně a jsem rád, že jsem toho součástí.“

Fyzické a duševní potřeby hráčů mohou být hrozbou pro ty, kteří se dostanou do žebříčku.

„Ostatní hráči, kteří jsou grandslamovými šampiony, kromě ostatních hráčů, jim opravdu spravili náladu,“ řekl Kauf. „Jsem sebevědomý a snažím se mentálně vyzrát, abych vyhrával slamové zápasy.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.