Čínští vědci vytvořili první opici svého druhu se zelenýma očima a zářícími konečky prstů

Čínští vědci vytvořili první opici svého druhu se zelenýma očima a zářícími konečky prstů

Vědci uvedli, že šlo o první živé narození chimérického organismu na světě.

Vědci v Číně vytvořili chiméru (hybridní) opici s charakteristickými rysy, jako jsou zelené oči a zářící konečky prstů. podle CNN Podle zprávy byli primáti vytvořeni pomocí dvou sad DNA, což je něco, co je stále experimentální a podle nich by mohlo být nakonec přínosem pro lékařský výzkum a ochranu druhů. Outlet dodal, že opice narozená v laboratoři přežila 10 dní, poté byla usmrcena. Výzkum podrobně popisující proces vytvoření opice byl zveřejněn v časopis buňka.

Primáti byli vytvořeni pomocí bezprecedentního experimentu spojením kmenových buněk dvou geneticky odlišných oplodněných vajíček stejného druhu opice – makaka dlouhoocasého.

Jednalo se o první živé narození chimérické opice s kmenovými buňkami na světě. CNN Výzkumníci byli citováni, jak řekli:

Web citoval Miguela Estebana, spoluautora studie a hlavního výzkumníka z Harvardské univerzity, který řekl: „Je povzbudivé, že náš živě narozený šimpanz významně přispěl (kmenovými buňkami) k mozku, což naznačuje, že tento přístup by měl být hodnotný.“ „Už modelujeme neurodegenerativní choroby.“ Oznámil to Guangzhou Institute of Biomedicine and Health.

„Chiméry mají také obrovskou potenciální hodnotu pro zachování druhů, pokud jich lze dosáhnout mezi dvěma druhy subhumánních primátů, z nichž jeden je ohrožený. Pokud k zárodečné linii přispívají dárcovské buňky z ohrožených druhů, lze si představit, že chov Zvířata mohou produkovat tyto druhy.

Zvíře obsahuje proměnlivé, ale relativně vysoké procento buněk, které vyrostly z kmenových buněk.

Vědci uvedli, že procento darovaných kmenových buněk se pohybuje od 21 % do 92 %. Nejvyšší procento bylo vidět v mozkové tkáni, podle Science Alert.

Chimérické myši byly poprvé vytvořeny v 60. letech 20. století a běžně se používaly v biomedicínském výzkumu.

READ  Proč jde čas dopředu a ne dozadu?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *