Tesla přidává další jazyky uživatelského rozhraní, včetně turečtiny a češtiny

Tlačítko „Request Fully Self-Driving Beta“ je nyní k dispozici v Kanadě na nejnovější aktualizaci softwaru verze 2022.4.5.4. Pokud se rozhodnete odhlásit, budete přihlášeni do fronty FSD beta a obdržíte „skóre zabezpečení“ do vaší mobilní aplikace.

Pokud se vydání FSD v Kanadě řídí stejným procesem jako v USA, měli byste získat platné bezpečnostní skóre 100 týdně, než vám bude povoleno stáhnout software.

Ve Spojených státech vyžaduje beta nejprve skóre 100 pro záznamy, poté 99 a nakonec 98. 98 pro některé vlastníky, kteří se přihlásili, a poté majitelé, kteří dosáhli skóre 100, ještě nejsou zahrnuti. Lze očekávat, že registrace pro FSD bude probíhat stejným procesem v Kanadě.

Tesla vypočítá vaše bezpečnostní skóre vyhodnocením vašeho rizika v pěti hlavních kategoriích. Pět typů sekvence váženého průměrného skóre:

1. Vynucené automatizační pohyby

2. Lámání srdce

3. Agresivní twist

4. Nebezpečné pronásledování

5. Varování před přední kolizí

V mobilní aplikaci mohou uživatelé vidět prolomení bezpečnostního skóre pro každou kategorii a porovnat jej s Tesla Fleet Median. Uživatelé mohou vidět, jak konkrétní cesta ovlivnila skóre a případy nebezpečné jízdy. Tesla vám ukáže, který profil řidiče byl použit pro osobní cestu, což je užitečná funkce pro sledování toho, jak s vozidlem zacházeli noví řidiči nebo při využití služby peněženky či autopůjčovny.

Vaše bezpečnostní skóre v aplikaci Tesla

Pokud máte skóre pod 100, můžete se zlepšit jedním ze dvou způsobů. Při budoucích jízdách můžete získat vyšší skóre, čímž zvýšíte své průměrné skóre nebo budete čekat, až vaše nejnižší skóre po 30 dnech klesne.

Své celkové skóre můžete zvýšit na 100 tím, že se vyhnete penalizacím v dříve uvedených kategoriích. 5 způsobů, jak získat 100 bezpečnostních skóre požadovaných pro Tesla FST Beta:

READ  České Německo, Polsko a Švýcarsko žádají o pomoc pro pacienty s COVID-19

1. Primárním typem ovlivňujícím bezpečnostní skóre je povinná automatická disociace. K tomu dochází, když vozidlo třikrát upozorní řidiče, aby použil odpor bez zásahu řidiče. Pokud překročí 90 MPH u vozidel s radarem nebo 80 MPH u vozidel pouze s viděním, může k nim dojít při provozu autopilota. Tomu se lze snadno vyhnout použitím odporu v případě potřeby.

2. Pokud brzdění srdce sníží vaše skóre, měli byste brzdit postupně, abyste se vyhnuli penalizaci. Pokud potřebujete rychle zpomalit, může být užitečné umístit vozidlo na automatického pilota. Tento typ je nejtěžší na zvládnutí a musíte zpomalit postupně více než obvykle.

3. Pokud jde o agresivní zatáčky, musíte se ujistit, že zatáčky neobjíždíte příliš rychle. V těsné zatáčce musíte jet pomalu, abyste se vyhnuli penalizacím.

4. Pokud nebezpečné pronásledování sníží vaše skóre, můžete často zkusit použít autopilota a ujistit se, že ponecháte větší vzdálenost mezi vaším vozidlem a vozem před vámi.

5. Konečně máme varování před kolizí. Toto varování se objeví, když je vaše rychlost vysoká ve srovnání se vzdáleností, kterou máte k objektu před vámi. Pokud zjistíte, že dostáváte příliš mnoho upozornění na kolizi vpřed, můžete si úroveň upozornění nastavit „předem“. Tímto způsobem budete upozorněni na potenciální konflikt před uložením pokuty.

Požádat o tlačítko FSD beta

Dalším možným způsobem, jak zlepšit své skóre, je, pokud si myslíte, že budete potrestáni, nepočítaje vaši aktuální motivaci do skóre obrany. Pokud před zastavením vozu provedete jemný reset, řidič nebude zaregistrován a vaše celkové skóre bezpečnosti nebude vypočítáno. Očekává se, že bude začleněn do budoucí aktualizace.

Do skóre bezpečnosti se započítá pouze posledních 30 dní vaší historie jízd. Své zlepšení skóre bezpečnosti můžete sledovat pomocí naší kalkulačky skóre bezpečnosti Tesla, kde zadáte své cílové skóre a určí, kolik kilometrů ještě musíte ujet, abyste dosáhli svého cíle (se správným skóre). .

READ  Czech Tech: Herní karty pro cizince (nejen) Místní tipy, užitečné fráze, zábavná fakta, Brock Hotspoty

Můžete se také podívat na naše tipy pro zvýšení skóre zabezpečení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.