Důvěra české ekonomiky v září oslabuje

Regionální dnes

Úterý 28. září 2021 11:50

Obrázek z Shutterstock.com

Výsledky průzkumu Českého statistického úřadu (ČSÚ) se sídlem v Praze ukázaly, že česká ekonomická důvěra v září klesla.

Index ekonomické důvěry v září klesl na 96,2 z 98,6 v srpnu. Index důvěry podnikatelů v září klesl na 95,3 z 97,1 v předchozím měsíci.

Index průmyslové důvěry v září oslabil na 92,5 z 97,1 v předchozím měsíci. Míra důvěry ve stavebnictví klesla na 111,6 ze 116,4 v předchozím měsíci, zatímco míra důvěry v obchod vzrostla na 103,6 ze 102,4.

Důvěra spotřebitelů klesla v září na 100,7 ze 106,0 v minulém měsíci, protože spotřebitelé se stále více obávali vyšších cen a považovali to za jedno z hlavních rizik pro své osobní finance.

Větší část respondentů vyjádřila obavy ze zhoršujícího se celkového ekonomického výhledu a vyšších cen, zatímco menší počet respondentů očekával zlepšení své finanční situace.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytnout vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a doručené bez obav a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snaží najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojení nejdůležitějších zúčastněných stran a jejich čtenářů.

Rádi bychom stejnou příležitost nabídli našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli zajistit kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *