Šéf NASA uvedl, že odchod Ruska z Mezinárodní vesmírné stanice může zahájit vesmírné závody

Ruští úředníci hrozí Vystoupení z Mezinárodní vesmírné stanice, orbitální laboratoř, kterou USA a Rusko společně provozují po dvě desetiletí, co nejdříve v roce 2024 ve prospěch provozu nezávislé vesmírné stanice. Mezitím Nelson a vláda USA chtějí pokračovat v programu ISS nejméně do roku 2030 .

Dalším komplikováním vztahů mezi USA a Ruskem je skutečnost, že Rusko projevilo ochotu úzce spolupracovat s Čínou na plánech průzkumu hlubokého vesmíru. Obě země podepsaly na začátku letošního roku memorandum o porozumění, aby prozkoumaly vytvoření společné lunární základny, zatímco geopolitické napětí mezi USA, Ruskem a Čínou je v hluboké krizi kvůli porušování lidských práv, kybernetickým útokům a řadě dalších otázek.

NASA má rovněž zakázáno zahájit rozhovory s Čínou o potenciální bilaterální koordinaci v důsledku zákona Wolf Wolf, zákona z roku 2011, který zakazuje americké kosmické agentuře účastnit se těchto diskusí, pokud to výslovně neschválí FBI nebo Kongres.

„Pokud se Rusko začne spoléhat pouze na Čínu, očekával bych, že nás čeká zcela nový závod o Měsíc s Čínou a Ruskem proti USA,“ řekla Nelson ve čtvrtek v rozhovoru pro CNN Business Rachel Crane. “Po celá desetiletí a nyní více než 45 let.” [we’ve cooperated with] Rusové jsou ve vesmíru a já chci, aby tato spolupráce pokračovala. “

Nelson však uvedl, že doufá, že příliš mnoho rozhovorů vysokých ruských vládních úředníků neodráží pocity vůči USA v rámci ruské kosmické agentury Roscosmos.

“Mohu vám říci, bez ohledu na politiku, kde máme nyní velmi napjatý vztah s Ruskem na Putinově úrovni … Mohu vám říci, že pracovníci a vesmírní pracovníci chtějí pokračovat s Američany,” řekl Nelson.

V pátek Nelson uskutečnil svůj první telefonát s Dmitrijem Rogozinem, který vede Roscosmos od roku 2018.

Když byl v pátek telefonicky kontaktován, tisková tajemnice NASA Jackie McGuinness uvedla, že Rogozin a Nelson diskutovali o budoucí spolupráci země ve vesmíru, ale ohledně Rogozina nebyly žádné pevné přísliby ohledně toho, jak dlouho hodlá zůstat jako partner.

READ  NASA se v 80. letech snaží napravit selhání počítače Hubbleovým kosmickým dalekohledem
podle prohlášení Z Roscosmosu Nelson předložil svůj záměr pokračovat v provozu vesmírné stanice až do roku 2030 a Rogozin vyjádřil podporu Nelsonu a zodpověděl „mnoho otázek, které americká strana zahájila dříve a které nyní výrazně brání spolupráci“.
Prohlášení nadávalo Pokuty Prezentovala to vláda USA proti ruskému kosmickému průmyslu.

Rogozin také oznámil „řadu [research] Iniciativy společné rusko-americké společnosti a obě strany se dohodly na aktivaci rozhovorů ve všech oblastech, včetně formátu osobních setkání.

V samostatném prohlášení Nelsona uvedl, že hovor byl „produktivní“ a že se těší na další rozhovory s Rogozinem.

Rogozin v minulosti otevřeně útočil na USA, zejména na raketové společnosti se sídlem v USA, včetně SpaceX Elona Muska, významného dodavatele NASA, který provozuje jedinou americkou kosmickou loď schopnou Přeprava amerických astronautů na az Mezinárodní vesmírné stanice. Byl to také Rogozin, který v dubnu řekl ruským státním sdělovacím prostředkům, že Rusko bude i nadále provozovat svoji vlastní vesmírnou stanici, která by mohla být spuštěna v roce 2030, a řekl: „stanice by měla být národní … pokud si chcete udělat dobře, udělejte to sami.“ “ .

McGuinness z NASA uvedl, že akce Roscosmosu naznačují, že Rusko a USA budou nadále sdílet odpovědnost, aby byla Mezinárodní vesmírná stanice prozatím plně obsazena a zásobena. Stát například naplánoval nezbytné opravy stanice a stále plánuje lety ruských kosmonautů do orbitální laboratoře.

Čína úspěšně zahájila první jednotku plánované vesmírné stanice

„To nejsou známky toho, že se snaží vytáhnout,“ řekl McGuinness.

Dodala, že cílem Nelsona s Rogozinem bylo vyjádřit, že vláda USA má nyní v úmyslu podporovat vesmírnou stanici do roku 2030, což je důležitý bod, který je třeba opakovat, protože návrhy rozpočtu prezidenta Donalda Trumpa soustavně požadují vyřazení vesmírné stanice z provozu do roku 2025.

Udržování silných vztahů s Ruskem v oblasti průzkumu vesmíru bude zásadní pro zachování vesmíru jako neutrálního území. Nelson však řekl, že zůstává optimistický.

READ  Nadměrný příjem kofeinu může zvýšit riziko oslepujících očních onemocnění العين

„Vaše politika může narazit hlavou na zem, zatímco vy spolupracujete“ ve vesmíru, řekl Nelson.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *