Čína: Velká města po vrcholu Covidu, protože se vlna šíří do venkovských oblastí, nové studijní projekty

Čína: Velká města po vrcholu Covidu, protože se vlna šíří do venkovských oblastí, nové studijní projekty


Peking
CNN

a Vlna infekce covidem zametání Čína Podle nové studie již možná dosáhl vrcholu v některých největších městech země, včetně Šanghaje a Pekingu.

Studie, publikovaná 29. prosince v recenzovaném časopise Frontiers of Medicine, uvedla, že matematické modelování předpovídá, že poslední vlna infekcí projde velkými městy v Číně do konce roku 2022, zatímco v důsledku nárůstu bude zasaženo více venkovských oblastí. v polovině roku.. – do konce ledna.

Studie uvedla, že šíření by mohlo být „výrazně zesíleno“ výlety očekávanými během nadcházejícího jarního festivalu, období státních svátků kolem lunárního Nového roku, který připadá na 22. ledna.

Čínská vláda téměř tři roky používá přísná blokování, centralizované karantény, hromadné testování a přísné sledování kontaktů, aby omezila šíření viru. To byla drahá strategie Začátkem prosince byla opuštěnav důsledku exploze celonárodních protestů proti drakonickým omezením, které změnily podnikání a každodenní život.

Výzkumníci z univerzit a zdravotnických institucí v Šanghaji modelovali křivky denně nových případů Covid-19 a agregovali celkový počet případů od začátku října do 29. listopadu, než země začala uvolňovat požadavky na jaderné testování.

„Výsledky ukazují, že město Guangzhou již minulo poslední vlnu, zatímco metropolitní oblasti Peking, Šanghaj a Chongqing jsou uprostřed současné vlny, která pravděpodobně projde do konce roku 2022,“ uvádí studie.

Ve venkovských oblastech Čchung-čchingu, dodala, by nával cestování na jarní festival „mohl urychlit“ nástup další vlny až o 30 dní.

„Je rozumné spekulovat, že ohnisko Omicron v pevninské Číně se může objevit ve více vlnách, přičemž nové místní nárůsty se znovu objeví koncem roku 2023,“ uvádí studie.

Studie doporučila, aby nouzová opatření směřovala k nabízení volně prodejných léků symptomatickým, nízkorizikovým očkovaným pacientům mladším 60 let. Rovněž doporučil, aby byla očkovaná riziková populace starší 60 let včas léčena antivirotiky.

READ  Německé město Hannover zakazuje horké sprchy, protože se začíná objevovat ruská plynová krize

Bývalý čínský vůdce Si Ťin-pching Svou politickou legitimitu vsadil na Zero CovidNáhlý posun v politice však zanechal veřejnost a křehký zdravotní systém země nepřipravené, a tak odešli Mnozí zpochybňují jeho moudrost.

Rozsáhlý nedostatek léků na nachlazení a horečku způsobil, že nemocnice se potýkaly s bezprecedentní vlnou infekcí. A zatímco se pevně uzavřené hranice Číny postupně otevírají, zdá se, že některé země si dávají pozor na přijímání cestujících ze země a ukládají nové požadavky na negativní test na Covid před cestou.

Některé studie odhadují, že počet obětí by mohl být více než milionPokud Čína dostatečně rychle nezavede posilovací dávky a antivirotika.

Vláda zahájila podpůrnou kampaň pro seniory, ale mnozí se ji stále zdráhají přijmout kvůli obavám z vedlejších účinků.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *