Čína v Číně hlásila své první domácí případy COVID-19 za více než 3 týdny

Národní a regionální orgány uvedly, že pevninská Čína v pátek oznámila 12 nových případů COVID-19, včetně prvního domácího přenosu za více než tři týdny.

Ve východní provincii An-chuej byly zaznamenány čtyři případy lokálních infekcí, všechny se týkaly stejného případu, zvaného Li. Státní média uvedla, že masové testy probíhaly ve dvou městech v provincii, Luan a Hefei.

V pátek nahlásila Národní zdravotní komise dva případy Anhui, které byly zaregistrovány ve čtvrtek.

Jednalo se o první domácí relokace od 20. dubna, kdy Čína zaznamenala dva v jihozápadní provincii Yunnan, kde město na hranici s Myanmarem na konci března oznámilo přítomnost nové skupiny.

Nová Čínská zpravodajská agentura (Xinhua) uvedla, že Li odcestoval do Anhui 1. května z pobřežního města Dalian v provincii Liaoning na severovýchodě Číny.

Xinhua uvedl, že další případ NHC, zvaný Zhang, byl v těsném kontaktu s Li během tréninkového semestru, který Li vedl v Luan City.

Orgány z Anhui následně ohlásily další dva místně přenášené případy, oba se týkaly mě. Xinhua citoval místního zdravotníka, který uvedl, že žádný z potvrzených případů Anhui nebyl očkován.

V reakci na případy byly dva okresy v Luan a jedna část okresu Feixi prohlášeny za „středně rizikové“.

Na druhé straně, provinční zdravotní úřad Liaoning ohlásil tři nové infekce, včetně dvou místních, které jsou v jiném pobřežním městě Yingkou.

Dalších pět případů v Číně, které byly zaznamenány ve čtvrtek a hlášeny v pátek, byly importované infekce ze zámoří. Komise pro zdravotnictví ve čtvrtek nahlásila devět případů, všechny importované.

Počet nových asymptomatických případů, které Čína neklasifikuje jako potvrzené případy, se zvýšil na 22 ze 14 předcházejícího dne.

Celkový počet potvrzených případů COVID-19 v Číně dosáhl ve čtvrtek 90 815, zatímco počet úmrtí zůstal nezměněn na 4 636.

READ  Holandský premiér se omlouvá za zmírnění omezení COVID-19, jak případy přibývají

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *