Český miliardář Daniel Kředinsky „velmi agresivní“ ve snaze získat Royal Mail

Český miliardář Daniel Kředinsky „velmi agresivní“ ve snaze získat Royal Mail

Šéfové rádi zdůrazňují, že poštovní služba je v inflexním bodě, protože její dopisy, které se potýkají s problémy, tlačí na plán obratu v podnikání.

Insiders poukázali na silný vánoční výkon firmy za čtyři roky a na pokračující přezkum svých regulačních požadavků Ofcom na doručování dopisů šest dní v týdnu. Výkon Royal Mail by se mohl zlepšit, pokud hlídací pes odsouhlasí změny, které šetří peníze

Martin Seidenberg, generální ředitel IDS, je „přiměřeně tichý“ o vyhlídkách společnosti v šokové nabídce na převzetí, uvedl zdroj.

Pan Kredinsky je již nyní největším akcionářem IDS a prostřednictvím své společnosti EB Group drží 27,5 procenta. Ale jeho pokusy převzít plnou kontrolu nad obchodem by byly kontroverzní vzhledem k ústřední roli Royal Mail v britském životě.

Tycoon, který je také investorem fotbalových klubů Sainsbury's a West Ham, byl předmětem vyšetřování národní bezpečnosti, když v roce 2022 zvýšil svůj podíl na více než 25 procent, ačkoli to bylo nakonec schváleno.

Sir Vince Cable, který dohlížel na privatizaci Royal Mail v roce 2013, vyzval ministry, aby u pana Gretínského provedli odbornou a řádnou kontrolu.

Skupina EP v prohlášení z tohoto týdne uvedla, že „uznává, že Royal Mail je důležitým národním majetkem“ a je „připravena podpořit tento ikonický byznys, protože se transformuje a přebudovává na moderního poštovního operátora“.

Jakýkoli útok na Royal Mail by se také mohl setkat s odporem ze strany Posties Union, která vyzvala k renacionalizaci společnosti.

Dave Ward, generální tajemník Odboru komunikačních pracovníků (CWU), řekl: „To, že Royal Mail Group trpí v tomto typu aukce, je jasným důkazem toho, jak privatizace selhala.“

Royal Mail to odmítl komentovat.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *