Někteří z nejlepších současných juniorů světa – včetně mistra světa Alberta Philipsona – jsou na úvodní etapě etapového závodu Peace Race Nations Cup v České republice (Závod Míru Juniorů).

Irský juniorský tým měl smíšený den na Závodě míru v Česku, který je součástí UCI Junior Nations Cup. Někteří z nejlepších světových juniorů vystoupili na silnici při bočním větru a otočili šroubem.

Seth Dunwoody, jeden z dosud nejúspěšnějších irských juniorů této sezóny, měl smůlu, že ztratil drahocenný čas havárií.

I když je to pro 17letého mladíka rána, skutečnost, že ztratil čas a je mimo hon na všeobecnou klasifikaci, mu může poskytnout skvělé příležitosti usilovat o umístění na stupních vítězů, ačkoli někteří jeho týmoví kolegové si vedli dobře. dnes. .

Na zvlněné 100 km etapě se startem a cílem v Litoměřicích se hlavní pole zúžilo na pouhých 40 jezdců. Irští junioři Patrick Casey a David Gaffney tvořili skupinu – 44. a 49. – vyhráli o nějakých 34 sekund.

Joseph Mullen a Cal Tutty byli o něco dále; Mullen byl 52 sekund před skupinou, Tutti 1:04, v první polovině svého pole v den, kdy se závod výrazně rozdělil, 20 minut zepředu dozadu.

Pavel Zumbic (Česká republika) vyhrál minulý víkend Grand Prix Západní Čechy (2.1) etapou a celkovým vítězstvím. Mistr světa juniorů v silničních závodech Albert Philipsen (Dánsko) a Felix Ørn-Christoph (Norsko) vyhráli sprint šesti jezdců k vítězství.

Tato šestičlenná skupina vyrazila na silnici ve stoupání na Mugarov – asi 5,3 km s průměrným sklonem 3,5 procenta – zastavila se 30 km od cíle a pokračovala ve velmi větrných podmínkách.

READ  Bývalý hráč NHL Zack Kassian podepsal smlouvu s českým týmem Sparta Praha

Závod pokračuje zítra rozdělenou fází; Dopoledne rovina 8,8km TT v Třebívlicích, odpoledne pak 61,4km velmi rovinatá cesta z Roudnice do Štětí.