Ovariální přívěsek, který byl vyloučen jako nefunkční, se může chovat jako „jazyk“ orgánu

Ovariální přívěsek, který byl vyloučen jako nefunkční, se může chovat jako „jazyk“ orgánu

I když byla pečlivě zaznamenána v raných vydáních populární chirurgické příručky Gray's Anatomy, Existence ovariálního retikula se stala do značné míry nejasnou a byla vyloučena z moderních textů a odmítnuta jako „Nefunkční zbytek„.

A to navzdory skutečnosti, že struktura je vysoce konzervovaná u všech druhů savců, od velbloudů po morčata, což naznačuje, že struktura malých vaječníků hraje dostatečně důležitou roli.

Kromě toho existuje ekvivalentní (byť jednodušší) struktura u mužů – jmenovitě Testikulární retikulum – má Známá funkce Podílí se na udržování tekutiny ve varlatech a pomáhá při transportu spermií.

Zdaleka ne první Struktura ženské reprodukce byly přehlédnuty, DrVýstup z vaječníků sítnice Tato vada byla nyní opravena díky buněčné bioložce z Duke University Dilaře Anbarsi a jejím kolegům, kteří nyní používají nové techniky ke zkoumání tohoto ovariálního přívěsku u myší.

„Myslíme si, že reguluje načasování nebo rychlost ovulace,“ řekla Blanche Capelová, vývojová bioložka z Duke University. Sdělit Vstoupil Michael Le Page Nový svět.

„Může kontrolovat jejich počet.“ [ovarian] Folikuly se aktivují během cyklu nebo když jsou aktivovány. „Takže to možná můžeme nějakým způsobem použít k prodloužení reprodukčního života samice.“

Injekcí fluorescenčního barviva do myší vědci potvrdili, že jeho obsah vytékal do vaječníků. Tkáňové sekrety zahrnují alespoň 15 proteinů, jejichž účel dosud nebyl stanoven.

Strukturu obklopuje hustá spleť krevních cév, která je také přímo spojena se systémem nervových buněk, které spojují svalové buňky, aby se stahovaly, jako je tomu v děloze, nebo s vnější vrstvou buněk, jako je tomu v našich střevech.

Společně tyto anatomické rysy naznačují, že malá struktura může přispívat k hormonální signalizaci, která by mohla řídit počet folikulů na vaječníku, které produkují vajíčka v každém cyklu. tamVaječník může být smyslovým přívěskem a může se chovat jako „jazyk“ vaječníku.

READ  Analýza asteroidů odhaluje neočekávané důkazy o mladém oceánu a karbonizaci

U much a červů reagují vaječníky na měnící se podmínky v jejich bezprostředním okolí, včetně podmínek způsobených změnami ve stravě. Anbarsi a jeho tým se domnívají, že to může být role ovariální sítnice, která spočívá v snímání změn v bezprostředním prostředí vaječníků savců a odesílání signálů do jejich reprodukčních orgánů, aby podle toho reagovaly.

„Bezprostřední blízkost sítnice k vaječníku a její integrace s extraovariální krajinou naznačuje, že hraje důležitou roli ve vývoji vaječníků a homeostáze,“ uvedli vědci. Napište do jejich papíru.

Je toho ještě mnoho, co je potřeba potvrdit, ale vědci mají v úmyslu dále zpochybnit reakci této struktury na fyziologické signály včetně hormonů a změn stravy.

„Navrhujeme, aby RO byla přidána do tohoto seznamu a vyšetřována jako další součást ženské reprodukční funkce,“ říkají vědci. uzavíráme.

Tento výzkum byl proveden Stáhněte si to na com.bioRxiv Dosud nebyla recenzována.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *