Český ministr zahraničí chce omluvu po tweetu Marvina Bartleyho „shnilé ovoce“ | fotbalové zprávy

Český ministr zahraničí chce omluvu po tweetu Marvina Bartleyho „shnilé ovoce“ |  fotbalové zprávy

„Chápu, že sportovní zápasy přinášejí různé emoce, které se dají přenést i mimo hřiště. I to má však své meze a nemělo by se to změnit v xenofobní urážky namířené proti nezletilým,“ uvedl Jakub Kulhánek na svém oficiálním webu.

podle Média palestinské samosprávy


12:29 britského času, středa 6. října 2021

Český ministr zahraničí vyzval Skotskou fotbalovou asociaci, aby se omluvila za komentáře Marvina Bartleyho po minulotýdenní cestě Rangers do Prahy.

Jakub Kolhánek, poradce Švédského fotbalového svazu pro rovnost, byl kritizován za své komentáře po porážce Gers v Evropské lize se Spartou Praha, ve které Glena Kamaru vypískal dav 10 000 převážně školáků.

V tweetu, který obsahoval fotografii rozkládajících se jahod, Livingstoneův asistent Bartley řekl: „Nejhorší na scénách v Praze v noci bylo, že jsem nebyl vůbec šokován!

„V žádném případě to není chyba dětí, protože se chovají způsobem, který vidí, jak dospělí dělají nebo je povzbuzují.

„Jakou šanci mají, když je dáte do misky se shnilým ovocem.“

Kulhánek na svých oficiálních stránkách prozradil, že si předvolal britského velvyslance, aby své pocity sdělil Saúdské federaci Sports for All.

„Chápu, že sportovní zápasy přinášejí různé emoce, které lze přenést i mimo hřiště,“ řekl.

„I to má však své meze a nemělo by se změnit v xenofobní urážky zaměřené na nezletilé.

A dodal: „Proto jsem požádal o omluvu nebo jasný distanc od toho, kdo české děti veřejně přirovnal ke shnilému ovoci.

Dodal: „Dnes jsem si předvolal velvyslance, aby vysvětlil svou žádost Skotské fotbalové asociaci.“

Trenér Rangers Steven Gerrard řekl, že Glen Kamara si vede „dobře“, ale vyzval úřady, aby zavedly přísnější tresty pro ty, kteří byli shledáni vinnými z rasismu.

Léčba Kamary přišla měsíce poté, co UEFA Ondřej Kudela dostal od UEFA zákaz na deset zápasů za rasové zneužívání záložníka Ibroxe.

READ  Coco Gauffová se ve čtvrtek utká ve čtvrtečním semifinále US Open s Karolínou Muchovou

Kamara, který dostal zákaz na tři zápasy poté, co ho UEFA loni v březnu uznala vinným z napadení Kudely v tunelu Ibrox, byl ve čtvrtek po dvou objednávkách poslán k obrovskému jásotu.

Letenský stadion měl být původně uzavřen po samostatném rasistickém incidentu, kdy byl Monačan Aurelius Chouamini v minulé sezóně vystaven týrání z tribuny, ale UEFA souhlasila s tím, že umožní vstup školákům a některým doprovodným dospělým.

Amer Anwar, právník Glena Kamary, se domnívá, že v České republice je hluboce zakořeněný problém s rasismem poté, co byl záložník Rangers zneužit během zápasu Evropské ligy na půdě Sparty Praha.

V prohlášení na oficiálním twitterovém účtu Britské ambasády v Praze bylo uvedeno: „Britská vláda odsuzuje rasismus a xenofobii ve všech jejích formách.

„UEFA se musí zabývat incidenty, ke kterým dochází během fotbalových zápasů. Na schůzce s @jakubkulhanek se britský velvyslanec zavázal předložit žádost o omluvu Skotské fotbalové asociaci a vyjádřil své odhodlání dále propagovat Union Jack (a).“ Vlajka České republiky.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *