San Jose Sharks může hrát se šťastnými Rusy v NHL Global Series

San Jose Sharks může hrát se šťastnými Rusy v NHL Global Series

SAN JOSE – Zápasy NHL Global Series mezi San Jose Sharks a Nashville Predators v České republice budou příští týden pokračovat podle plánu – včetně ruských hráčů.

Představitel české vlády ve čtvrtek řekl, že ruským hráčům obou týmů bude umožněn vstup do země příští týden na zápasy základní části v Praze ve dnech 7. až 8. října.

Všichni hráči již dostali víza, uvedl poradce českého premiéra Tomáš Bokhar v prohlášení pro Cznam Zbraví.

„Jde o soukromou akci, mají víza, takže z pohledu státu není důvod, proč by (Rusy) neměli být vpuštěni,“ uvedl koordinátor bezpečnostní politiky české vlády Pujar. Národní bezpečnost jejich přítomnost rozhodně neohrožuje. A nevzpomínám si, že by kromě schengenských víz měli i dlouhodobá americká pracovní víza a žili v USA.

Čeští představitelé začátkem měsíce uvedli, že ruští hokejisté vzhledem k invazi jejich země na Ukrajinu na začátku letošního roku nebudou na zápasech v O2 Areně vítáni.

Začátkem tohoto týdne český ministr zahraničí Jan Lebavskij řekl: „Stále platí, že ruským hráčům by neměla být udělována víza na území schengenského prostoru. Pokud již mají platná víza, měli by být přijati, ale vzhledem k probíhajícím jednáním by se ruským hráčům nemělo udělovat vízum.“ v tom mohou být ještě změny. Je to komerční rozhodnutí týmu NHL, pokud se chystají rušit celé zápasy kvůli malému počtu hráčů.“

To zřejmě pro NHL nepřicházelo v úvahu, ačkoli generální manažer Sharks Mike Grier minulý týden řekl, že tým nevstoupí do České republiky, pokud nepřinese kompletní soupisku, na které je i útočník ruského původu Alexander Barabanov.

„Jsem rád, že všichni jedou a můžeme tam bez problémů hrát a že všichni v šatně mohou jít do Prahy,“ řekl ve čtvrtek Thomas Hertel ze Sharks Center.

READ  Jihostředočeský festival 3. června |

„Jako trenér se s tím prostě musíte vypořádat den co den,“ řekl kouč Sharks David Quinn. „Věděl jsem, že se to zařadí na mnohem vyšší úroveň, než je můj popis práce.“

Sharks si zatím na cestu mají přivést útočníky ruského původu, protože Barabanov a možná Jevgenij Svičnikov odlétají do Evropy se zbytkem týmu Sharks v sobotu. Yakov Trinin je nejvýraznějším ruským hráčem na seznamu Predators.

„Nedá se toho moc říct, ale je dobře, že to řekli,“ řekl Svechnikov k rozhodnutí české vlády. „Je to obrovské, nejen pro (Barabanova) nebo mě nebo kteréhokoli jiného ruského hráče, ale i pro ostatní sportovce. Všichni teď procházíme těžkým obdobím, ale nemůžete to ovládat.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *