Český hackerský útok | Balkánský vhled

Zavazadlo lží a falešných slibů

Před třemi měsíci to vypadalo, že příští vládu povede Bartos. Protože však Babesův katastrofální výkon během pandemie COVID-19 zdánlivě mizí ve vzpomínkách voličů a jak jeho vyvolávání strachu silně zasáhlo popularitu hackera, vyměnili si místa v průzkumech veřejného mínění.

Průzkumy V červenci to PaS stanovilo na zhruba 20 procent. Mezitím se ANO zotavilo z podobné úrovně, aby vyskočilo na vrchol téměř o pět bodů. V centru nyní sedí konzervativní volební koalice Splu ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Jako u každých voleb existuje spousta návrhů, že nadcházející závod o moc je pro budoucnost země obzvláště důležitý. Tentokrát však na těchto reklamách něco může být. Česká republika jde k volbám, protože konzervativní lidové síly se snaží snížit sílu demokratických institucí a táhnout zemi dále na východ.

Babiše, který se zoufale snaží vyhýbat obviněním ze zneužívání fondů EU a spoléhá na proruského prezidenta Miloše Zemana, mnozí vnímají jako nebezpečí pro českou liberální tradici.

Babiš zcela změnil chápání české politiky – na morálce a pravdě už nezáleží.

Panuje obava, že miliardářský premiér je připraven spolupracovat s krajní pravicí, aby se uchytil u moci, čímž se země více sblíží s Maďarskem a Polskem – českými vrstevníky ze skupiny Visegrádské čtyřky, obviněnými z urážky právního státu.

Babesovo nedávné odmítnutí znovu jmenovat šéfa bezpečnostních služeb BIS je považováno za znamení, že se smíří se Zemanovou touhou rozvíjet hlubší vztahy s Ruskem a Čínou, zatímco se vzdaluje západním partnerům.

„Nemůžeme jim dovolit vypnout naši svobodu,“ prohlásil Bartos. „Papes zcela změnil chápání české politiky – na morálce a pravdě už nezáleží.“

Silný výkon PaS v průzkumech veřejného mínění od začátku roku učinil z volební aliance šampióna liberální kohorty země, která má zájem obrátit Česko zpět na západ.

READ  Vývoz pomáhá španělskému sektoru náhradních dílů vyrovnat se s koronavirovou krizí

Piráti skutečně vynikají nejen v České republice, ale i v regionu; Několik dalších liberálních stran dělá v současném prostředí takový pokrok.

Bartoš nabízí několik indicií o tom, co stojí za tímto úspěchem, kromě toho, že zpochybňuje, že strany v PaS se voličům během posledního desetiletí osvědčily tím, že vedly různé regiony a města, včetně Prahy.

Doufá, že brzy budou moci tyto kompetence prokázat na národní úrovni. Trvá však na tom, že PaS bude moci změnit český politický systém, který byl posledních 30 let prošpikován cynismem – ne více než dnes – novým přístupem, který by pomohl obyvatelům překonat hlubokou nedůvěru v politiku.

Tvrdí, že vše začíná poctivostí během předvolebních kampaní. „Pokud nenesete břímě lží a falešných slibů, můžete věci posunout dál,“ říká. „Musíš nastavit standard.“

Kritici se však obávají, že takové plány odrážejí nezkušenost a naivitu, které přispívají k nízké podpoře PaS.

Tvrdí, že reakce pirátů na útoky Babes byla slabá. Existují také návrhy, že ve snaze vyhnout se prosazování obrazu Babes o nich jako o marxistických příšerách, strana nedokázala dostatečně razantně reagovat na nedávné útoky na transgenderové nebo cikánské komunity. Výsledkem byla pěkná kampaň.

Je to jediný předmět, který narušuje Bartosův jásavý tok. Jeho vysoce organizovaný proud vědomí a široký úsměv slábnou, když požaduje vědět, proč liberální média obrátila proti straně. „To naše lidi odrazuje,“ stěžuje si lakonicky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *