Česká vláda podporuje opatření 9,53 miliard USD k oživení země

(MENAFN) Místopředseda vlády Karel Havlicek v pondělí 17. května uvedl, že česká vláda podpořila celostátní dohodu o oživení v hodnotě 200 miliard Kč (9,53 miliardy USD), která se zaměřuje hlavně na zelenou infrastrukturu a rozvoj.

Vláda v tiskové zprávě uvedla, že toto uspořádání pomůže zemi oživit a modernizovat ekonomiku po krizi způsobené koronaviry.

Investice jsou zaměřeny na dopravu šetrnou k životnímu prostředí, zdravotnictví, vysokorychlostní internetové sítě a nová zařízení předškolní péče.

Havlíček, který je také ministrem průmyslu, obchodu a dopravy, po pondělním zasedání vlády řekl, že projekty v oblasti klimatu tvoří 41 procent a digitalizace 23 procent žebříčku.

Plán bude financován převážně z grantů EU, což bude celkem 172 miliard korun.

Právní omezení: MENAFN poskytuje informace „tak, jak jsou“, bez jakékoli záruky. Neneseme žádnou odpovědnost ani odpovědnost za přesnost informací v tomto článku, obsah, obrázky, videa, licence nebo úplnost, zákonnost nebo spolehlivost informací v tomto článku. Pokud máte jakékoli stížnosti nebo problémy s autorskými právy související s tímto článkem, kontaktujte výše uvedeného poskytovatele.

READ  Janav může výrazně zvýšit přepravu ropy do Maďarska

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.