Pravěký předek obojživelníků se jmenoval žába Kermit

Pravěký předek obojživelníků se jmenoval žába Kermit

Jeden z nich se před více než 270 miliony let plazil po deštěm nasáklé zemi na území dnešního Texasu, pravděpodobně se živil rychle se pohybujícím hmyzem. Ten druhý si ho oblíbil miliony jako potulný hlasatel ve hře na banjo a neochotný milenec slečny Piggy, známé jako žába Kermit.

Nyní mají společné jméno.

Vědci ve čtvrtek oznámili, že nově identifikovaného prastarého předka moderních obojživelníků pojmenovali Kermitops gratus na počest žáby Kermita.

Ačkoli to nedokázalo zazpívat píseň „Rainbow Connection“ nebo předat novinky, zdálo se, že tento druh mloka nápadně připomíná milovanou panenku, řekl Calvin Su, Ph.D. student katedry biologických věd na Univerzitě George Washingtona, který ji pomohl pojmenovat.

Kombinace kostí v očním důlku mu poskytla „vzhled s očima brouka“ jako Kermit a jeho třícentimetrová, mírně rozdrcená zkamenělá lebka vypadá, že má „nahnutý úsměv“, připomínající Kermitův plachý úsměv, Mx. Tak řekl.

„Opravdu to vypadalo, jako by se na nás Kermit usmíval,“ řekl Meeks. Je tedy hlavním autorem článku popisujícího nový druh, který byl publikován ve čtvrtek v časopise Zoologický žurnál Linnean Society. Název kombinuje „Kermit“ s řeckou příponou „-ops“, což znamená tvář.

Zkamenělá lebka byla objevena poblíž Kemp Lake v Texasu v roce 1984, Mx. Tak řekl. Tento kus zůstal ve sbírkách Smithsonian National Museum of Natural History ve Washingtonu až do roku 2021, kdy jeden z Mx. Takže moji spoluautoři, Arjan Mann, a několik dalších paleontologů si toho všimli a uvědomili si, že by to mohl být nový druh, Mx. Tak řekl.

Směs. Řekl tedy, že čenich je delší než zadní část jeho lebky, což se velmi lišilo od ostatních fosilií obojživelníků tohoto druhu. Tvar mohl způsobit, že tento druh byl obzvláště zběhlý v lovu rychle se pohybujícího hmyzu za potravou, Mx. Tak řekl.

READ  Nedostatek vitamínů: Nedostatek vitamínů D a K může narušovat srážení krve

„Zvyšuje to naše znalosti o rozmanitosti obojživelníků v té době,“ řekli. A jmenuje se Mix. Proto může v lidech vzbudit zájem o jiné prehistorické tvory, než jsou dinosauři.

„Chtěl jsem přitáhnout pozornost a změnit způsob, jakým lidé přistupují k vědě a fosiliím,“ řekl Mx. Tak řekl. „Bylo by opravdu skvělé, kdyby se do vyšetřování původu obojživelníků zapojilo mnohem více lidí, protože je to oblast stromu života, která nebyla dobře prozkoumána.“

Tento druh byl jen posledním vědeckým objevem, který se vynořil z neznáma a nesl slavné jméno.

Minulý rok vědci z německého výzkumného ústavu zjistili, že určité bakteriální sloučeniny zabíjejí houby, a pojmenovali je keanomycin na počest herce Keanu Reevese v titulní roli v thrilleru „John Wick“.

Vědci hmyz pojmenovali po Arnoldu Schwarzeneggerovi a RuPaulovi, zatímco druh dinosaura byl pojmenován Dracorex Hogwartsia neboli Dračí král Bradavic na počest Bradavické školy ze série Harry Potter od J. K. Rowlingové. podle Natural History Museum v Londýně.

Panenky posloužily i jako inspirace. Trilobiti jsou pojmenováni po zamračeném duu Statler a Waldorfa A Pavouk, který žije v trubce Muzeum uvedlo, že bylo pojmenováno na počest Gonza.

Ačkoli Mx. Kvůli jejich nadšení pro nové žánry řekli, že nebyli vždy největšími fanoušky Muppets. „Osobně jsem si myslel, že některé panenky jsou trochu strašidelné,“ řekl Mx So.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *