České aerolinie obnovují provoz na Maltě a začal plán obnovy turistikyMinistr cestovního ruchu Clayton Bartolo v pátek oznámil, že České aerolinie brzy obnoví provoz na Maltě. Ministr ohlašoval nové plány na přilákání turistů na Maltu v letních měsících.

Bartolo navrhl dva plány, které by byly součástí celkové investice ve výši 6,5 milionu eur s očekávaným výnosem kolem 50 milionů eur.

První režim bude stát stát 3,5 milionu eur a je určen pro jednotlivé cestovatele navštěvující Maltu. Sólo cestující zdarma jsou turisté, kteří přicházejí na Maltu individuálně, nikoli prostřednictvím agentury.

Tento systém stanoví, že cestující, kteří si rezervují přímo u hotelů, budou mít prospěch z cashbacku, přičemž částka závisí na hotelu, ve kterém si rezervují.

Částka poskytnutá turistovi se dělí následovně; Turisté, kteří si rezervují 5hvězdičkový hotel, získají cashback ve výši 100 eur, 4hvězdičkový hotel vrátí turistům 75 eur a 3hvězdičkový hotel vrátí turistům 50 eur.

Tyto refundace bude předkládat Maltský úřad pro cestovní ruch. Kromě toho budou hotely, které se účastní tohoto systému, také povinny zdvojnásobit částku poskytnutou MTA ve formě využívání hotelových služeb, což odpovídá stejné částce vrácené jako MTA.

Navíc jako další pobídka obdrží hotely na Gozu 10% zvýšení rozpočtu pro tento program. Hotely budou moci o tento plán požádat od června.

Druhé investiční schéma v hodnotě 3 milionů eur je zaměřeno na cestovní kanceláře přepravující turisty na Maltu.

Letecké společnosti působící na Maltě budou mít prospěch ze zvýšených výnosů z marketingu. Tato pomoc bude poskytována pouze leteckým společnostem přepravujícím turisty na Maltu a Gozo.

Bartolo uzavřel konferenci tím, že prostřednictvím těchto plánů vláda ukazuje svůj závazek dostat zemi z epidemie.

Pozitivní pomoc při obnově cestovního ruchu – MHRA

Maltská asociace hotelů a restaurací (MHRA) uvítala oznámení ministra cestovního ruchu o dvou nových režimech zahájených vládou k přímé podpoře individuálních rezervací cestujících (známé jako FIT) s hotely a dalšími souvisejícími marketingovými iniciativami, jakož i pobídky zaměřené na zájezdy operátorů působících na Maltě.

READ  Dvojice Kim Kardashian uvězněna poté, co se pokusila propašovat miliony v hotovosti

„Odvětví cestovního ruchu se připravuje na to, aby překročilo nejnáročnější dvanáctiměsíční období od počátku šedesátých let. Odvětví je povzbuzováno a spokojeno, že vláda poskytuje nad rámec rétoriky podporu revitalizaci tolik potřebného odvětví cestovního ruchu,“ uvedl MHRA Prezident Tony Zahra.

MHRA podpořila rozhodnutí, že tato podpora je rozšířena do všech kategorií hotelů, kde vysoce kvalitní destinace vyžaduje vhodnou kombinaci produktů skupinového ubytování.

MHRA chápe, že butikové hotely budou mít také nárok na takové pobídky. Ministerstvo pro humanitární záležitosti a lidská práva vyjadřuje uspokojení nad tím, že v případě dialogu mezi vládou a těmi, kteří jsou vážně zasaženi v ekonomické linii, budou šance na úspěch mnohem vyšší. MHRA zdůrazňuje, že obezřetnost a odpovědnost mají v příštích měsících zásadní význam pro zajištění větší kontroly nad šířením COVID 19 a jeho managementu, aby bylo zajištěno co nejrychlejší opětovné otevření pohostinství, zejména restaurací, následované obnovením odvětví cestovního ruchu v První. Červen.“

Sdružení mezitím uvedlo, že bude i nadále úzce spolupracovat s ministerstvem cestovního ruchu, Maltským úřadem pro cestovní ruch a dalšími příslušnými orgány, aby zajistilo, že podpora bude nadále směrována a investována do odvětví cestovního ruchu, pohostinství a cestování jako hlavní součást Malty. Ekonomie.

„Naším cílem je obnovit Maltské ostrovy jako bezpečnou a kvalitní destinaci v co nejkratším čase.“ Řekl Tony Zahra.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *