Ministerstvo zahraničí nařídilo rodinám diplomatů, aby kvůli ruskému napětí opustily americkou ambasádu v Kyjevě

Američtí občané jsou také vyzýváni, aby odešli.

Ministerstvo zahraničí v neděli odpoledne nařídilo rodinám diplomatů, aby kvůli eskalaci opustily americkou ambasádu v Kyjevě na Ukrajině. Obavy z ruského útoku na zemi.

Velvyslanectví také umožnilo odchod personálu, který není nouzový, podle interního telegramu, který získala stanice ABC News.

V aktualizovaném cestovním upozornění vydaném později v neděli ministerstvo zahraničí potvrdilo stažení a vyzvalo občany USA na Ukrajině, aby nyní zvážili opuštění země pomocí komerčních letů.

Ukrajina je kvůli koronaviru měsíce na vrcholu cestovního doporučení ministerstva zahraničí – Úroveň 4: Necestujte. Minulý měsíc ambasáda aktualizovala toto varování, že „Rusko plánuje velkou vojenskou akci proti Ukrajině“, která by „vážně ovlivnila schopnost velvyslanectví USA poskytovat konzulární služby“ Američanům.

Mluvčí ministerstva zahraničí v sobotu uvedl, že Spojené státy nebudou evakuovat Američany, jak tomu bylo při operaci prováděné mimo Afghánistán loni v srpnu.

„Občané USA by neměli očekávat, že dojde k evakuacím podporovaným vládou USA. Na podporu odletů jsou v současné době k dispozici komerční lety,“ řekl mluvčí.

Změna statutu ambasády rozrušila některé ukrajinské představitele, z nichž mnozí jsou skeptičtí, že Rusko plánuje útok, a domnívají se, že místo toho nadále zvyšuje tlak na destabilizaci země.

Toto je vyvíjející se příběh. . Zkontrolujte prosím aktualizace

READ  Indická očkovací kampaň proti COVID-19, ředitel Sérového institutu váží

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.