Český animovaný krátký film získal prestižního „Studentského Oscara“ – kafkadisk

Český animovaný krátký film získal prestižního „Studentského Oscara“ – kafkadisk

Praha, Česká republika – Animovaný krátký film „Dcera“ třiatřicetileté pražské ruské režisérky Darii Kačevové získal prestižního studentského Oscara za nejlepší mezinárodní animovanou tvorbu na mezinárodních školách, udělovaného Americkou akademií filmových umění a věd. .

Strhující a dojemný 15minutový film „Dcera“ je o „vztahu mezi otcem a jeho dcerou“. vysvětluje Režisér je studentem významné filmové a televizní školy Akademie múzických umění v Praze (FAMU).

„Mám však pocit, že jde i o vztahy mezi blízkými lidmi obecně. Jak může malé nedorozumění ovlivnit takové vztahy na dlouhou dobu a proč je důležité umět blízkým odpouštět.“

Po filmech Gobblers (1989) režiséra Jana Šviráka a filmu Kdo je kdo v mykologii (2017) Marie Dvořákové je to již potřetí, co Česká republika, která je často považována za jednoho z hlavních průkopníků technik filmové animace. obdržel cenu., obdržel tuto cenu, nazvanou „Studentský Oscar“.

V reakci na svou nominaci řekla: Řekl„Můj film vznikl díky inspirativní atmosféře a profesionálním okolnostem v tomto ohledu [FAMU] škola“, slavná filmová škola, která po desetiletí slouží jako živná půda pro talentované české a středoevropské filmaře.

„Dcera“ také získala řadu dalších prestižních mezinárodních ocenění, včetně filmového festivalu v Annecy ve Francii a Mezinárodního filmového festivalu v Melbourne.

„Jsem velmi hrdý na úspěchy katedry animovaného filmu, je to odměna za jejich dlouhodobé úsilí, které se v posledních letech odráží v úspěších na filmových festivalech a různých oceněních. Řekl Děkan FAMU Zdeněk Hollý.

Oscary OTEVŘENO Úplný seznam vítězů 46. ročníku výročních cen studentské akademie z minulého týdne. Známá jako ‚Student Academy Awards‘ byla založena v roce 1972 s cílem ‚poskytovat platformu pro vznikající globální talenty vytvářením příležitostí v rámci odvětví k předvedení své práce‘.

Oficiální předávání cen je naplánováno na 17. října v Los Angeles.

READ  Santiago Ribeiro nyní zahájil největší surrealistickou výstavu na světě, italské video a show Matus

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *