Premiér se zavazuje, že vláda bude investovat „desítky milionů“ do rehabilitace Tskaltubo jako lázeňského střediska „světové třídy“

Gruzínský premiér Irakli Garibašvili v úterý řekl, že gruzínská vláda investuje další „desítky milionů“ lari do úsilí o rehabilitaci dlouho zanedbávaného letoviska Tskaltubo na „moderní lázně světové úrovně“.

Garibašvili řekl, že jeho vláda „dělá vše“ pro rozvoj letoviska a poznamenal, že „důležité“ rekonstrukční práce již byly provedeny.

Foto: Tiskový úřad vlády.

Poznamenal, že díky úsilí soukromého sektoru a vlády máme ambici přeměnit Tskaltubo v moderní letovisko 21. století s bohatým historickým dědictvím.

Vláda dělá maximum pro rozvoj resortu, aby měla dobře vybavenou infrastrukturu. Důležité rekonstrukční práce již byly provedeny.

Předseda vlády poznamenal, že projekt s názvem Nový život pro Tskaltubo „pozitivně“ ovlivní ekonomiku a blahobyt obce Tskaltubo i širšího regionu.

V roce 2019 navštívilo Tskaltubo pouze 25 000 návštěvníků – podle našeho odhadu se toto číslo za pár let zdesetinásobí. To vše se samozřejmě pozitivně projeví jak na hospodaření obce a celého regionu, tak na blahobytu našich lidí.“

Foto: Tiskový úřad vlády.

Garibašvili také řekl, že 14 sanatorií v resortu bude nabídnuto k prodeji v celkové hodnotě asi 50 milionů GEL (17 milionů $ / 16,5 milionu EUR), a dodal, že vláda očekává přibližně 500 milionů GEL (170 milionů $ / 165,8 milionu EUR). . ) na místě a provést srovnání s evropskými středisky v Baden-Badenu v Německu a Karlových Varech v České republice v Rehabilitační vize Summary.

Tskaltubo bylo jedním z hlavních lázeňských středisek v SSSR, které mezi 40. a 80. léty hostilo hodnostáře ze státu i běžné občany.

S rozpadem Sovětského svazu a bouřlivým desetiletím, které následovalo, byla jeho zařízení částečně demontována a ponechána bez údržby, než byly nedávno zahájeny nové projekty na revitalizaci bývalého letoviska.

READ  Nedostatek vakcín COVID: Obchodník s uměním v Abú Dhabí prodává údery | Zprávy o pandemii koronavirů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.