Česká republika U21 1-1 Wales U21 Pozdní vyrovnání pro Ashforda udržuje Wales na špici

Wales si v kvalifikaci mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2025 udržel svůj neporazitelný rekord díky vyrovnávacímu času Ciana Ashforda v České republice.

Gólem Matěje Juráska z prvního poločasu se domácí dostali do vedení v Českých Budějovicích.

Owen Peake šel dvakrát blízko, než Ashfordův hluboký zásah zachránil zasloužený bod.

Wales, který je lídrem skupiny, se v dalších domácích zápasech v listopadu utká s Islandem a Dánskem.

Tým trenéra Mattyho Jonese nastoupil do třetího venkovního zápasu v řadě na čele skupiny devět po zářijové výhře 3:2 nad Litvou.

Domácí měli většinu míče a během prvního poločasu si vytvořili řadu šancí, především Patrik Vydra.

Střelu Adama Karabce zblokoval brankář Eddie Beech, než Jurasek z dálky trefil tyč.

Ale nedalo se popřít, že sedm minut před koncem prvního poločasu vyrazil Jurásek razantní střelou levačkou zpoza pokutového území a dostal mladý český tým dobře do vedení.

Wales si v prvním poločase moc nevytvořil, ale střelu Luka Harrise v nadstaveném čase tečoval Lukáš Horníček nad břevno.

Owen Peake, který byl stejně jako Harris součástí kádru prvního týmu na přípravný zápas proti Gibraltaru začátkem týdne, měl skvělou šanci na začátku druhého poločasu.

Beck udělal ohromný sólový nájezd do prostoru, než vypálil z vnější strany nohy, jen aby Horneček jeho střelu udusil.

Dundee loanee Beck šel znovu blízko, když se nedokázal spojit s centrem náhradníka Pata Jonese na vzdálenější tyči.

Wales byl ve druhém poločase ještě působivější, když Josh Thomas pálil přímo na dobíhajícího Hornečka po výborném průniku Olivera Hammonda, který nedokázal zblokovat jeho střelu z výsledného rohu.

Wales si ale v přestávce vysloužil zasloužený bod, když Ashford z Cardiff City skóroval z přímého volného kopu do sítě.

READ  Kolik hodin je dnes večer Brave CF 64? Čas zahájení, informace živého přenosu Tae Kyun Kim vs Roman Bogatov