Švýcarsko porazilo Kanadu a dostalo se do semifinále poháru BJK

GLASCOW (Reuters) – Švýcarsko si zarezervovalo své místo v posledních čtyřech finále Billie Jean King Cupu, když Victoria Golubic a Belinda Bencic zaznamenaly v pátek výhry ve dvouhře proti Kanadě.

Golubic porazil bývalou šampionku US Open Biancu Andreescuovou 2-6 6-3 6-4, než Bencic porazil Leilu Fernandezovou 6-0 7-5 a zajistil loňské vicemistryni nezadržitelné vedení.

Švýcarsko ovládne skupinu A a v semifinále se utká s Českem nebo Spojenými státy, které se ve skupině D utkají později v Glasgow.

Páteční střet mezi Švýcarskem a Kanaďany byl rozhodujícím faktorem skupiny poté, co oba týmy porazily Itálii.

Golubic nahradil Gila Tishmana a zdálo se, že střídání se Švýcarům zpočátku nepovedlo, protože Andreescuová utekla v prvním setu.

Jenže do zápasu Andreescuové se začaly vkrádat chyby a Golubicová zvýšila svou úroveň, aby využila naplno, převzala druhý set a ujala se vedení 5-2 v rozhodnutí.

Andreescu dokázal po lékařském oddechovém čase získat jeden brejk, ale vítězství pečetil Golubec.

Bencic poté vypálil ze všech zbraní na Fernandese a projel úvodním setem, ale Kanaďan šel hluboko do druhého setu, než Bencic zabalil výhru.

(Reportáž Martin Hermann; Střih Toby Davis)

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Golf je šestým mužem, který postoupil do závěrečného kola mistrovství SCAC

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *