Česká republika otestuje certifikáty COVID-19 během příštích dvou týdnů

Podle České televize začne technické testování digitálních zelených certifikátů za dva týdny, čímž se Česká republika stane první skupinou zemí, která bude certifikována v květnu.

Certifikace umožní členským státům chodit bezpečným způsobem, a tím kontrolovat riziko šíření viru v regionu ES. Toto osvědčení nediskriminuje jednotlivce, kteří ještě nebyli očkováni.

Certifikát se ve skutečnosti nepoužívá jako předpoklad pro cestování, ale proto, aby umožnil snadnější pohyb, s výjimkou případných omezení uložených jednotlivými státy, testování izolace nebo COVID-19.

Evropský komisař pro spravedlnost Didier Reinders potvrdil, že osvědčení musí být evropským občanům k dispozici do konce června. „Zahajujeme diskusi s zákonodárci, kteří dosáhli dohody začátkem června. Do té doby bychom již měli mít technické řešení,“ řekl Reinders. Řekl Česká televize V rozhovoru.

Evropský parlament ve čtvrtek schválil vyjednávací pozici k návrhu digitálních zelených certifikátů.

Certifikáty mohou být vydány těm, kteří byli plně očkováni, uzdravili se z nemoci nebo měli negativní test na COVID-19.

Podle zákonodárců EU musí členské státy „zajistit, aby byl test globální, přístupný, včasný a bezplatný“.

Zdá se však, že český postoj odporuje zákonodárcům EU.

Podle viděných dokumentů Ekonomické noviny„Česká vláda nechce dát svým občanům bezplatné testování ani bezplatné certifikáty COVID-19.

Ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že pojišťovny v současnosti neplatí za zkoušky prováděné z cestovních důvodů.

Nedávné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo v sobotu a neděli 1 171 a 504 nových infekcí COVID-19, z 1 306 resp. 825 předchozí víkend. Denní počet z neděle 6. září je velmi nízký, protože infekce je pomalá.

Oficiální počet obětí vzrostl na 29 365, což je oproti víkendu 49 z 49, včetně oprav dřívějších dnů, uvedlo ministerstvo. Denní úmrtí také poklesly z více než 200 vrcholů v březnu.

READ  Česká policie zabavila Ferrari 458 Italia pro vlastní potřebu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.