CDC uvádí výskyt akutní respirační virové infekce u malých dětí

Lékaři varují před rozšířením respirační syncytiální virusnebo RSV u kojenců a malých dětí, NBC Zprávy.

proč tě to zajímá: RSV, která obvykle stoupá v zimních měsících, se nečekaně šíří, zejména v jižních státech. Virus může způsobit závažné onemocnění u dětí a starších osob a každý rok zabije až 500 dětí mladších pěti let na NBC.

Zůstaňte na vrcholu nejnovějších tržních trendů a ekonomických poznatků s Axios Markets. Přihlaste se k odběru zdarma

Velký obraz: Kvůli maskování a sociálnímu distancování se v posledním roce během nejhorších částí pandemie došlo k poklesu respiračních onemocnění, jako je RSV, ale zdá se, že tento výpadek je u konce, Marissa Fernandez z Axios Zprávy.

  • „Můj odhad je, že jsme během zimy potlačili čas normálního oběhu, takže teď trochu vyrovnáváme ztracený čas,“ řekla doktorka Claudette Ball, MD, lékařka pro dětské infekční nemoci v nemocnici Children of Alabama Hospital v Birminghamu NBC.

  • Pokud je u dítěte diagnostikována RSV, lékaři doporučují rodičům, aby sledovali dech. Velmi malé děti a děti se základním onemocněním plic nebo oslabeným imunitním systémem jsou obzvláště náchylné k infekci RSV.

Sečteno a podtrženo:O RSV obvykle mluvíme v zimě, ale musíme být na pozoru hned teď, dokonce i v létě, “řekla pro NBC doktorka Diana Peterson, pediatrka z dětské nemocnice Ochsner.

prohloubit: Lékaři zaznamenávají u dětí pozdní sezónní nárůst RSV

Líbí se vám tento článek? Získejte více od Axios a Zaregistrujte se zdarma na trzích Axios.

READ  Průlet Juno odhaluje úžasné nové snímky Jupiteru a zvuky jeho měsíce Ganymede

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.