Bílý dům žádá NASA, aby vytvořila nové časové pásmo pro Měsíc

Bílý dům žádá NASA, aby vytvořila nové časové pásmo pro Měsíc

Bílý dům v úterý zveřejnil a Poznámka k zásadám Nasměrování NASA k vytvoření nového standardu lunárního času do roku 2026. Lunar Coordinated Time (LTC) vytvoří oficiální časovou referenci, která pomůže řídit budoucí lunární mise. Přichází s příchodem vesmírného závodu 21. století mezi (přinejmenším) Spojenými státy, Čínou, Japonskem, Indií a Ruskem.

Memorandum nařizuje NASA, aby spolupracovala s ministerstvy obchodu, obrany, státu a dopravy na plánování strategie, jak uvést LTC v platnost do 31. prosince 2026. Svou roli bude hrát také mezinárodní spolupráce, zejména se signatáři dohod Artemis. Principy, které byly založeny v roce 2020, jsou souborem principů sdílených rostoucím seznamem (aktuálně) 37 zemí, které řídí principy vesmírného průzkumu a provozu. Čína a Rusko do této skupiny nepatří.

„Vzhledem k tomu, že NASA, soukromé společnosti a vesmírné agentury po celém světě zahajují mise na Měsíc, Mars a dále, je důležité, abychom stanovili nebeské časové normy pro bezpečnost a přesnost,“ řekl zástupce ředitele OSTP pro národní bezpečnost Steve Welby. knihy V tiskové zprávě Bílého domu. „Konzistentní definice času mezi operátory ve vesmíru je rozhodující pro úspěch vesmírného situačního povědomí, navigace a komunikačních schopností, které jsou všechny klíčové pro umožnění interoperability napříč vládou USA a mezinárodními partnery.“

Einsteinovy ​​teorie relativity diktují, že čas se mění s rychlostí a gravitací. Kvůli slabší gravitaci Měsíce (a rozdílům v pohybu mezi ním a Zemí) tam čas běží o něco rychleji. Zdá se tedy, že pozemské hodiny na Měsíci získávají průměrně 58,7 mikrosekundy za pozemský den. Vzhledem k tomu, že Spojené státy a další země plánují mise na Měsíc za účelem výzkumu, průzkumu a (eventuálně) budování základen pro trvalý pobyt, používání jediného standardu jim pomůže synchronizovat technologii a mise, které vyžadují přesné načasování.

„Stejné hodiny na Zemi se budou na Měsíci pohybovat jinou rychlostí,“ řekl Kevin Coggins, šéf vesmírné komunikace a navigace NASA. Sdělit Reuters. „Vzpomeňte si na atomové hodiny na US Naval Observatory (ve Washingtonu). Jsou tlukoucím srdcem národa, které vše koordinuje. Chtěli byste mít tlukot srdce na Měsíci.“

READ  Voyager 1 NASA posílá záhadná data z oblastí mimo naši sluneční soustavu
Fotografie měsíce pořízená NASA s velkými detaily.

NASA

Bílý dům chce, aby se LTC koordinovalo s koordinovaným světovým časem (UTC), standardem, podle kterého se měří všechna časová pásma na Zemi. Její zpráva říká, že chce, aby nové časové pásmo umožnilo přesnou navigaci a vědecké úsilí. Chce také, aby si LTC zachovala svou odolnost, pokud dojde ke ztrátě kontaktu se Zemí, a zároveň poskytla škálovatelnost vesmírným prostředím „mimo systém Země-Měsíc“.

Program Artemis NASA má za cíl vyslat pilotované mise na Měsíc poprvé od misí Apollo v 60. a 70. letech. Vesmírná agentura v lednu uvedla, že rover Artemis 2, který obletí Měsíc se čtyřmi lidmi na palubě, je nyní naplánován na start v září 2025. Mise Artemis 3, která plánuje návrat lidí na měsíční povrch, je nyní spuštění je plánováno na rok 2026.

Kromě Spojených států má za cíl vyslat astronauty na Měsíc i Čína Před rokem 2030 Jako dvě nejvýznamnější světové supervelmoci vynesou svou rasu do vesmíru. Přestože žádná jiná země neohlásila pilotované lunární mise, kromě Indie (která loni umístila modul a rover na měsíční jižní pól), Ruska (přibližně ve stejnou dobu její mise nedopadla dobře) a Spojených arabských emirátů. Japonsko, Jižní Korea a soukromé společnosti prokázaly v posledních letech lunární ambice.

Kromě umožnění dalšího vědeckého průzkumu, technologického zřízení a těžby zdrojů by Měsíc mohl sloužit jako zásadní zastávka na cestě k Marsu. Může testovat technologie a poskytovat palivo a zásoby potřebné pro případné lidské mise na Rudou planetu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *